آزمایش مرکز داده ها زیر آبهای سواحل اسکاتلند توسط مایکروسافت

0
آزمایش مرکز داده ها زیر آب توسط مایکروسافت

مایکروسافت اعلام کرده است که آزمایشگاه تحقیقاتی جدیدی را راه اندازی کرده  است که یک مرکز داده ها را در سواحل اسکاتلند نزدیک به جزیره اورکنی زیر آب فرو خواهد برد که به عنوان یک منطقه کلیدی جهانی برای توسعه انرژی تجدیدپذیر در نظر گرفته شده است.

Paul Wheelhouse وزیر انرژی اسکاتلند گفته است:”ساخت این مرکز داده ها هم اخبار خوشی را برای اقتصاد محلی اورکنی به ارمغان خواهد آورد، هم اینکه به کاهش انبوه کربن این منطقه کمک خواهد کرد. این موضوع، موقعیت اسکاتلند را به عنوان قهرمان ایده های جدید و نوآوری هایی که آینده را خواهند ساخت، تقویت خواهد کرد.”

مرکز داده ها

این آزمایش که پروژه ناتیک (Natick Project) نام گرفته است، انقلابی را در صنعت ایجاد خواهد کرد و به گفته مایکروسافت قرار گرفتن این مرکز داده ها در کف دریا مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت.

توان این مرکز از انرژی تجدید پذیر تأمین خواهد شد که این انرژی تجدیدپذیر توسط توربین های جزر و مدی مرکز انرژی دریایی اروپا و مبدل انرژی موج که از جنبش امواج دریا برق تولید می کند، به دست می آید و این امر در راستای تعهد ۵۰ میلیون دلاری مایکروسافت در جهت کمک به حمایت بهتر از محیط زیست می باشد.

مرکز داده ها

این تسهیلات می تواند نهایتاً تا ۵ سال به حال خود رها شوند، قبل از اینکه نیاز به تعمیر پیدا کنند، در حالی که آب دریا به طور طبیعی دما را کنترل خواهد کرد.

Cindy Rose، مدیر عامل مایکروسافت انگلستان می گوید:”با وجود چندین هزار رایانه با مصرف بالا، مرکز داده ها از حداقل انرژی استفاده می کند، چرا که به طور طبیعی خنک می باشد.”

مرکز داده ها

علاوه بر این، مایکروسافت اعلام کرده است که نزدیک به نیمی از جمعیت جهان در نزدیکی آبهای بزرگ زندگی می کنند، بنابراین مرکز داده ها زیر آب می تواند در سطحی کاربردی عمل کند.

در صورت موفقیت غرق کردن مرکز داده ها در زیر آب، تیم پروژه ناتیک (Natick Project)   وضعیت مرکز داده را برای یک دوره ۵ ساله مورد بررسی قرار خواهد داد تا ببیند آیا این ایده برای یک مقیاس بزرگتر امکانپذیر می باشد یا نه.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.