مزایای تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های «یو پی وی سی»

0

مقابله با اتلاف انرژی یکی از مهم‌ترین مباحث امروزه جهان به‌شمار می‌رود. در کشور ما نیز هرچند با تاخیر فراوان، در این برهه زمانی اهمیت توجه منطقی و تخصصی به مقوله فوق احساس شده است. شاید عمده‌ترین دلیل بی‌توجهی به این موضوع در سالیان گذشته، قیمت نازل انرژی در کشور ما بوده است که تمام متخصصان و کارشناسان مربوطه نیز به آن اذعان دارند. صنعت ساختمان به‌عنوان یکی از محورهای اصلی مصرف‌کننده حامل‌های انرژی حدود ۳۵ تا ۴۵ درصد مصرف کل انرژی در کشور را به خود اختصاص داده است. از آن جا که یکی از بخش‌های اصلی ساختمان پنجره است و اتلاف انرژی از طریق پنجره‌ها نیز حدود ۴۰ درصد از کل هدر رفتن منابع انرژی را تشکیل می‌دهد توجه به استفاده از درب و پنجره‌های «یو پی وی سی» را بیش از پیش ضروری می‌نماید.
گروه صنعتی همارشتن به اقتضای فعالیت شاخص خود در صنعت «یو پی وی سی» همگام با توسعه این صنعت در کشور با نگاهی کلی به اهداف عالیه، در مسیری که منجر به رشد و توسعه بیشتر کشور و هم‌چنین حفاظت از منابع ملی و حامل‌های انرژی شود تلاش می‌کند. سیاست‌گذاری‌های شرکت همارشتن در خصوص کاهش مصارف غیرضروری و هزینه‌های مربوط به حامل‌های انرژی با دو رویکرد اساسی همراه است.
شرکت همارشتن در رویکرد اول، به تولید درب و پنجره‌های «یو پی وی سی» استاندارد جهت پروژه‌های نوسازی و در حال ساخت توجه کرده است. البته لازم به ذکر است اتلاف انرژی فقط به‌دست مصرف‌کنندگان و خانوارها انجام نمی‌گیرد بلکه تولید و ساخت محصولات غیراستاندارد در صنعت ساختمان نیز متاسفانه مزید بر علت شده است. به همین جهت تاکید گروه صنعتی همارشتن علاوه بر فرهنگ‌سازی بین آحاد افراد جامعه، نظارت متولیان و دولت در زمینه تولید کالاها و محصولات با رعایت تمام استانداردهای مرتبط است. رویکرد دوم شرکت همارشتن در جهت راستای مصارف حامل‌های انرژی مبتنی بر جایگزینی درب و پنجره‌های
«یو پی وی سی» جدید به جای پنجره‌های فرسوده و غیراستاندارد قدیمی است. با توجه به میزان و حجم بسیار فراوان ساختمان‌های قدیمی موجود، توجه خاص و تخصصی به تعویض درب و پنجره‌های فرسوده به انگیزه دستیابی به کاهش مصرف انرژی اهمیت مضاعفی می‌یابد و به‌نظر می‌رسد با تصمیم‌گیری و سیاست‌‌گذاری فعالان موثر در این موضوع می‌توان نتایج قابل توجهی را به‌دست آورد.
گروه صنعتی همارشتن با نگاهی ویژه اقدام به سازماندهی و برنامه‌ریزی توام با بکارگیری امکانات، ماشین‌آلات و خطوط تولید مربوط به تولید پروفیل‌ و مونتاژ درب و پنجره‌های «یو پی وی سی» جهت جایگزینی درب و پنجره‌های قدیمی کرده است. ویژگی مهم این فرآیند، توجه به نوع، شکل و ساختار منحصربه‌فرد پروفیل‌های مربوطه جهت کاربرد خاص آن در مصرف مورد نظر است که می‌تواند بخش زیادی از اتلاف انرژی ساختمان‌ها را کاهش دهد.
گروه صنعتی همارشتن علاوه بر استفاده از بهترین امکانات سخت‌افزاری و ماشین‌آلات و مواد اولیه استاندارد اقدام به آموزش نیروی انسانی متخصص و مجرب جهت نصب و تعویض پنجره‌هایی قدیمی که باید بازسازی شوند، کرده و خوشبختانه توانسته است ضمن کسب و رضایت مصرف‌کنندگان خصوصا خانواده‌ها، نسبت به کاهش مصرف انرژی همراه با سایر مزایای مربوطه دست یابد.
از سوی دیگر شرکت همارشتن با بهره‌مندی از تولیدات متنوع پروفیل‌ها با شکل‌های متفاوت توانسته است نسبت به تعویض پنجره‌های قدیمی با ابعاد، پروفیل‌های متفاوت و ناهمگون قدیمی جوابگو باشد. تنوع تولید پروفیل‌های این شرکت خصوصا پروفیل بازسازی پاسخگوی نیاز عمده مصرف‌کنندگان و خانواده‌ها بوده است. ویژگی منحصربه‌فرد این پروفیل این است که علاوه بر عایق‌کردن محیط سکونت به زیبایی و چشم‌نواز بودن پنجره‌ها نیز کمک می‌کند. شاید یکی از مهم‌ترین نقاط قوت فعالیت شرکت همارشتن، سرعت و سهولت فرایند تعویض پنجره‌های نو با قدیمی باشد. از آن‌جا که در اغلب پروژه‌های بازسازی، رعایت عنصر سرعت اجرا توام با دقت کافی بسیار تعیین‌کننده است، خوشبختانه با بهره‌مندی این شرکت از امکانات و تجهیزات مربوطه به پروژه‌های بازسازی به همراه کادر ماهر دراین زمینه، خانواده‌ها نباید هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص داشته‌باشند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.