مزایای ساخت و ساز پایدار

0

 

ساخت و ساز پایدار رویکرد تازه ای می باشد که اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما تعداد بسیاری ممکن است مزایا و قابلیت های آن را نشناسند. ساخت و ساز پایدار تنها ایجاد ساختمانی که تأثیرات کمی بر محیط زیست دارد نیست، بلکه رویکرد جدیدی در بخش ساختمان سازی می باشد که روش زندگی مردم را نیز ارتقا می بخشد.

کاهش هزینه ها: صنعت ساخت و ساز یکی از گران ترین نوع صنایع می باشد. ساخت و ساز پایدار کمک شایانی به رفع این مشکل و کاهش هزینه ها کرده است. به طور کلی، ساخت یک ساختمان سبز هزینه کمتری نسبت به ساختمان معمولی دارد، زیرا منابع کمتری برای تکمیل پروژه مورد نیاز می باشد. فراتر از اینها، ساخت و ساز پایدار نرخ بازگشت سرمایه بالاتری دارد. رویکرد ساخت و ساز پایدار منجر به افزایش ارزش دارایی می شود.

افزایش بهره وری: محیط کار دوستانه منجر به عملکرد بهتر کارکنان و کاهش غیبت آنها می شود

بهبود وضعیت سلامتی: ساختمان های سبز می توانند برای سلامتی مفید باشند. با توجه به گفته آژانس حمایت از محیط زیست، هوای بیرون ساختمان  ۲ تا ۵ برابر نسبت به هوای درون آن آلودگی کمتری دارد.

کاهش ضایعات: در اروپا، ۳۴٫۷ درصد از ضایعات مربوط به صنعت ساخت و ساز می باشد. ساخت و ساز سبز با استفاده از مواد و منابع تجدیدشدنی و تأثیرات کمتر بر محیط زیست، منجر به کاهش تولید ضایعات می شوند.

استفاده بهینه از مصالح: ساخت و ساز پایدار مصرف آب را به روشی موثر و دوستانه با محیط زیست مدیریت می کند. ساخت و ساز پایدار می تواند با سیستمی تجهیز شود که منجر به بازیافت آب شود، مانند جمع آوری آب باران برای شستشوی دستشویی ها. ساختمان های پایدار می توانند انرژی طبیعی مانند انرژی خورشیدی یا باد را جمع آوری و حفظ کنند، آن را ذخیره و مجدداً مورد استفاده قرار دهند.

حفاظت از محیط زیست: استفاده از مواد بازیافتی در صنعت ساخت و ساز کمک شایان توجهی به حفاظت از محیط زیست و کاهش تولید ضایعات می کند. نصب سقف ها، دیوارها و پنجره های عایق بندی شده این اطمینان را حاصل می کند که انرژی هدر نمی رود. علاوه بر این، استفاده از بخاری خورشیدی، لوله های تهویه مطبوع عایق بندی شده و صفحات خورشیدی باعث می شوند علاوه بر هدر نرفتن انرژی، ساخت و ساز آسیب کمتری به  محیط زیست بزند.

عایق صوتی: سر و صدا می تواند آرامش و رفاه افراد را مختل سازد. ساخت و ساز پایدار روش های زیر را به منظور جلوگیری از سر و صدا به کار می گیرد:

  • افزایش فاصله بین منبع صدا و نقطه مورد نظر
  • کاشت درختان بیشتر در نزدیکی منبع سر و صدا به منظور جذب آن
  • ایجاد مانع صوتی

کیفیت بهتر زندگی: بهبود وضعیت سلامتی با استفاده از مواد و مصالح مطمئن تر و سالم تر، افزایش بهره وری و جلوگیری از سر و صدا تنها تعدادی از مزایای بیشمار ساخت و ساز پایدار می باشد. ساختمان های سبز می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند.

ایجاد بازار جدید: ظهور ساختمان پایدار، درهای تازه ای را به روی بازار گشوده است.

اتاقی برای آزمایش: ساخت و ساز پایدار می تواند یک فرصت عالی برای آزمایش های خلاقانه در صنعت باشد. مواد و مصالح جدید مورد استفاده قرار می گیرند و در نتیجه، تکنیک های نوآورانه ای در حال توسعه و پیاده سازی می شوند.

ساخت و ساز پایدار روز به روز در حال توسعه می باشد و فرصت های جدیدی را در این صنعت به وجود آورده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.