مزیت‌های ارس بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاران ارمنستانی است

0
به گزارش Consbank به نقل از ایرنا، روز دوشنبه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد رییسی در بازدید از منطقه آزاد ارس و دیدار با مدیرعامل این منطقه افزود: انعکاس ظرفیت‌های کشور بویژه منطقه آزاد ارس در ارمنستان الزامی است و باید در این زمینه تعاملات رسانه‌ای تقویت شود.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ارس دارای ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، سرمایه‌گذاری و گردشگری است و می‌توان از آنها در راستای افزایش تعاملات بهره گرفت.

رییسی با بیان اینکه بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای حوزه CIS فرصتی مناسب برای تولیدکنندگان ایرانی است، گفت: باید با توسعه روابط با ارمنستان به این بازار وارد شد تا ارتباطات بین المللی در حوزه اقتصاد و تولیدات کشور ارتقاء یابد.

کشورهای حوزه ‘سی آی اس’ شامل ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ازبکستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، اوکراین و مولداوی است. 

وی از آمادگی کامل سفارت ایران برای گسترش تعاملات بین ارمنستان و منطقه آزاد ارس خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تحقق پیشنهادهای مطرح شده، فرصت جدیدی برای افزایش تعاملات دو سویه ایجاد شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه فعالیت های گردشگری بین ارمنستان و منطقه آزاد ارس گفت: فعالان عرصه اقتصاد ارمنستان می توانند از مزیت های قانونی مربوط به منطقه آزاد ارس به عنوان بهترین موقعیت و فرصت سرمایه گذاری بهره مند شوند.

محسن خادم عرب باغی افزود: علاوه بر ظرفیت‌های ارزشمند حوزه سرمایه‌گذاری، این منطقه از شرایط ویژه گردشگری مذهبی نیز برخوردار است.

وی وجود کلیسای سنت استپانوس و قره کلیسا را ظرفیتی مناسب برای بازدید گردشگران ارمنی ارزیابی کرد.

در این دیدار پیشنهاد اجرای تورهای گردشگری مذهبی، برگزاری نشست‌های مشترک در قالب کمیته های کارشناسی جهت حل مسایل پیش روی تعاملات اقتصادی، توجه به گردشگری درمانی و ساماندهی این صنعت و تبادل تجربیات بین منطقه آزاد ارس و ارمنستان مطرح و مورد استقبال طرفین قرار گرفت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.