ساخت مسجدی با ۹۹ گنبد الهام گرفته از معماری اسلامی در سیدنی

0

مسجد جدیدی با ۹۹ گنبد در استرالیا ساخته شده است که به علت طراحی خاص، توجه همگان را به خود جلب نموده است. اما معمار این پروژه به نام Angelo Candalepas امیدوار است که خلاقیت او در اجرای این اثر، نتیجه ای فراتر از تمجید و تشویق در برداشته باشد، چرا که هدف اصلی طراح این مسجد، بهبود روابط بین ادیان مختلف در سیدنی می باشد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده تاریخ افتتاح مسجد ۹۹ گنبدی در ماه مبارک رمضان می باشد. درهای این مسجد به روی همگان با هر دین و مذهبی باز می باشد.

مسجد 99 گنبدی

طراح این پروژه در یک مصاحبه تلفنی گفته است: ” درهای مسجد مقابل خیابان بوده و همیشه  به روی همه باز می باشد.”

در ماه سپتامبر، در فستیوالی در استرالیا بنای تمام شده مسجد ۹۹ گنبدی به عنوان بخشی از فستیوال معماری سیدنی به روی عموم باز شد. به گفته Timothy Horton مدیر این فستیوال، این مسجد نماد به عنوان یک معماری مدرن، یکی از بخش های فرهنگی در غرب سیدنی می باشد.

مسجد 99 گنبدی

کاندالپاس طراح این مسجد یک مسیحی ارتدوکس یونانی است که گفته است هرگز تصور نمی کرده یک بنای مذهبی برای دینی که چیزی از آن نمی داند، بسازد. او برای ساخت این مسجد ۹۹ گنبدی و کسب ایده به احمدآباد و آگرا در هند سفر کرده و از الگوهای معماری اسلامی الهام گرفته است.

مسجد 99 گنبدی

یک گنبد سنتی در طراحی این مسجد وجود دارد که ۹۹ نیمه گنبد از اطراف آن به سمت پایین همچون آبشاری زیبا شکل گرفته اند. در ماه ژانویه، خوشنویسان از ترکیه وارد خواهند شد که به مدت یک ماه ۹۹ نام خدا را به زبان عربی بر این بنا بنویسند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.