بهترین مصالح برای نمای خارجی ساختمان

0
نمای خارجی ساختمان

نمای خارجی ساختمان یکی از عناصر اصلی می باشد که تأثیر زیادی بر زیبایی ساختمان دارد. طراحی، ساخت و نصب نما، امری خسته کننده و ملال آور می باشد. برای طراحی نمای خارجی ساختمان، عوامل زیادی را باید در نظر داشته باشید. یک نمای زیبا نشانگر خلاقیت و چشم انداز معمار آن می باشد. در این مطلب، ۷ نوع از مصالح ساختمانی که برای نمای خارجی ساختمان مناسب می باشند را نام خواهیم برد.

بتن-خلاقانه و ساده

نمای خارجی ساختمان

به منظور ایجاد نماهای روشن و واضح و مدرن در طبیعت، بتن بهترین ماده می باشد. بتن همراه با شیشه شفاف براق، جلوه مبتکرانه ای ایجاد می کند. طرح های رنگی متفاوت در کنار تکه های کوچک دیگر مواد، می تواند نمای زیبا و مستحکمی را برای ساختمان ایجاد کند.

چوب – یک منظره باروح

نمای خارجی ساختمان

مصالح سبک وزن به لحاظ زیبایی و ساختاری، بهترین گزینه برای نماهای خلاقانه ساختمان می باشند. به این دلیل، چوب جنگلی یک گزینه عالی است. می توان از اندازه ها، طرح ها و رنگ های متنوعی از چوب استفاده کرد و و نمای ظاهری باروح و مدرنی را خلق کرد. تنها مشکل چوب، این می باشد که نیاز به نگهداری بالایی دارد.

سنگ – متناسب با مینیمالیسم

نمای خارجی ساختمان

یکی از جلوه های خلاقانه نماهای خارجی، نماهایی هستند که متناسب با سبک مینیمالیسم می باشند. سنگ های سترگ، بهترین گزینه برای ایجاد چنین سبکی هستند. همانطور که می دانید شعار مینیمالیسم این می باشد که کمترین چیزها نیز زیاد است. بهترین راه استفاده از سنگ برای نمای خارجی ساختمان، ترکیب کردن آن با چوب یا بتن است.

گچ

نمای خارجی ساختمان

برای ایجاد یک جلوه بزرگ و باشکوه، مواد سنگین وزن گزینه مناسبی بوده و یک مزیت به حساب می آیند. اگر چه اینگونه مواد گران هستند، اما بسیار برجسته به نظر می رسند. گچ یکی از گزینه های عالی است که در رنگ های مختلف در دسترس می باشد. به کار بردن گچ در کنار سنگ های با کیفیت خوب مانند سنگ مرمر، یک سرمایه گذاری ارزشمند می باشد. این نوع نما برای همه نوع شرایط آب و هوایی مناسب می باشد.

فلزات – مستحکم

نمای خارجی ساختمان

برای ایجاد نمای صنعتی، فولاد بهترین گزینه می باشد. با توجه به نصب راحت آن، ماده ای عالی برای نماهای جذاب می باشد. نماهای فلزی، پوششی معاصر ایجاد کرده و برای پروژه های بزرگ بسیار مناسب می باشند. نماهای فلزی علاوه بر اینکه در ساختمان های بزرگ کاربردی هستند، در خانه هایی با مقیاس کوچک نیز می توان از آنها استفاده کرد.

آجر – یک دکوراسیون بی نظیر

نمای خارجی ساختمان

آجر در نمای خارجی ساختمان، علاوه بر اینکه جلوه زیبایی خواهد داشت، نگهداری آن نیز ساده می باشد و همچنین اقتصادی می باشد. آجرها در رنگ ها و شکل های متفاوتی قابل استفاده در نمای خارجی ساختمان می باشند. چه آجر قرمز و چه آجر سیاه، هر یک زیبایی خاصی را به نمای ساختمان می بخشند. آنها پایدار هستند و از بین نمی روند، به همین دلیل یکی از بهترین مصالح برای نمای خارجی ساختمان هستند.

نمای سبز

نمای خارجی ساختمان

نماهای زنده، رویکردی جدید برای نمای خارجی ساختمان می باشند که جلوه زیبایی به ساختمان می بخشند. آنها نمای ساختمان را چشم نواز ساخته، به گونه ای که برجسته تر از دیگر نماها به نظر می رسند. نماهای سبز به لحاظ بهبود کیفیت هوا و عایق بندی حرارتی گزینه مناسبی می باشند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.