مصرف روزانه ‌‌۴٧٣ میلیون مترمکعب گاز درکشور

0

در سومین ماه پاییز ۱۴ میلیارد و ۱۹۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاه‌های کشور مصرف شد.
به گزارش ایسنا، به این ترتیب متوسط مصرف کل گاز در آذر ماه معادل ۴۷۳ میلیون متر مکعب در روز بوده است.
این درحالیست که از مجموع گاز مصرف شده ۷۵٫۴ درصد آن معادل ۱۰ میلیارد و ۶۹۵ میلیون مترمکعب به بخش خانگی اختصاص داشته که نشانگر متوسط مصرف روزانه ۳۵۶٫۵ میلیون متر مکعب است.
در این زمینه بیشترین گاز مصرف شده در بخش‌های خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاه‌ها مربوط به روز ۲۶ آذر با مصرف ۴۹۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی بوده است. همچنین کمترین میزان مصرف گاز کل کشور در نهمین ماه سال به ششمین روز آذر با مصرف ۴۳۷ میلیون متر مکعب اختصاص داشته است.
ازسوی دیگر بیشترین میزان گاز مصرف شده در بخش خانگی در روز ۱۹ آذر با مصرف ۳۹۰ میلیون متر مکعب در روز و کمترین میزان مصرف بخش خانگی در ششمین روز آذر با مصرف ۳۰۹ میلیون متر مکعب گاز طبیعی اتفاق افتاده است.
براساس این گزارش، مقایسه مصرف گاز طبیعی آذر با آبان ماه بیانگر اینست که مصرف گاز کل کشور در بخش‌های خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها وصنایع نسبت به مصرف ۱۱ میلیارد و ۹۷۴ میلیون متر مکعبی آبان ماه، ۲ میلیارد و ۲۱۶ میلیون متر مکعب معادل ۱۵٫۶ درصد افزایش داشته است.
همچنین در بخش خانگی مجموع مصرف گاز در آبان ۶ میلیارد و ۸۴۶ میلیون متر مکعب بوده که مقایسه آن با ماه آذر نشان می‌دهد مصرف گاز بخش خانگی در ماه پایانی پاییز نسبت به آبان ۳ میلیارد و ۸۴۹ میلیون متر مکعب معادل ۳۶ درصد افزایش داشته است.
این درحالیست که مقایسه مصرف گاز طبیعی کشور در بخش‌های خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع در آذر ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته که معادل ۱۳ میلیارد و ۲۹۷ میلیون متر مکعب بوده، حاکی از افزایش ۸۹۳ میلیون متر مکعبی معادل ۶٫۳ درصدی مصرف امسال است.
همچنین میزان مصرف گاز خانگی در نهمین ماه سال گذشته معادل ۹ میلیارد و ۵۴۳ میلیون متر مکعب بوده که مقایسه آن با مدت مشابه امسال نشان می‌دهد که مصرف امسال یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون متر مکعب معادل ۱۱٫۷ درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.