مصرف روشنایی ادارات تا ۳۰ درصد قابل کاهش است

0

معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در صورتی که ادارات به موضوع مصرف برق و انرژی ساختمان ها بیشتر توجه کنند ، مصرف روشنایی انها تا ۳۰ درصد قابل کاهش است.
به گزارش consbank ، عبدالامیر یاقوتی به واحد مرکزی خبر گفت : اقدامات اصلاحی در شیوه مصرف سازمان ها و ادارات نه فقط هزینه برق مشترکان را افزایش نخواهد داد بلکه با کنترل مصرف برق می توان قیمت برق را نیز کاهش داد.
یاقوتی گفت : هم اکنون ۲۰ درصد برق تهران را ۶۰۰مشترک اداری و عمومی مصرف می کند و ظرفیت های صرفه جویی در این بخش می تواند در روند مصرف و بهبود مدیریت زمان اوج مصرف (پیک بار) تاثیر گذار شود.
وی مدیریت زمان اوج مصرف ( پیک بار) را مهمترین راهبرد این شرکت اعلام کرد و گفت : انتقال پیک بار به زمان های کم مصرف در سرمایه گذاری های اولیه ، کاهش میزان خاموشی و کاهش هزینه های برق مصرفی تاثیرگذار است.
معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در ادامه با اشاره به اینکه مصرف برق در سال ۸۶ ، چهار و دو دهم درصد و درسال گذشته به کمتر از یک درصد رشد داشت ، تصریح کرد: فرهنگ سازی مصرف برق و استفاده از فناوری های نوین در کاهش رشد مصرف موثر بوده است.
وی افزود:خاموش کردن لوازم اندازه گیری در حالت آماده به کار، کاهش مصرف، تغییرات دوره ای در تجهیزات مصرفی نیز از مواردی است که به کاهش ۳۵ درصدی مصرف در بخش تجاری و عمومی منجر خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.