مصرف گاز خانگی ۵ درصد افزایش یافت

0

کل گاز مصرفی ایران در هفته گذشته (۱۲تا ۱۸ دی) در بخش‌های خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع معادل ۳۲۷۵ میلیون ‌مترمکعب بود که از متوسط مصرف روزانه ۴۶۷٫۸ میلیون ‌مترمکعب خبر می‌دهد.
به گزارش ایسنا، مصرف گاز خانگی نیز طی این هفته ۲۳۳۰ میلیون مترمکعب بوده که بیانگر متوسط مصرف روزانه ۳۳۲٫۸ میلیون مترمکعب است. این در حالی است که گاز مصرف شده در بخش خانگی در مدت مشابه سال گذشته ۲۵۳۲ (متوسط مصرف روزانه ۳۶۱٫۷) میلیون متر مکعب بوده که نشانگر کاهش ۷ درصدی مصرف گاز این هفت روز است.
مقایسه آمار مصرف گاز کل کشور در این هفت روز نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن‌ که ۳۲۳۵ (متوسط مصرف روزانه ۴۶۲٫۱) میلیون متر مکعب بوده، بیانگر آن است که به‌طور متوسط روزانه ۵٫۵ میلیون مترمکعب افزایش مصرف داشته‌ایم.
براساس آمارهای رسمی شرکت ملی گاز ایران،‌ بیشترین مصرف کل گاز کشور در هفت روز گذشته مربوط به روز ‌شنبه (۱۲ دی) با مصرف ۴۸۹ میلیون متر مکعب و در بخش خانگی نیز مربوط به روز شنبه با مصرف ۳۴۶ میلیون مترمکعب بوده است.
همچنین کمترین میزان مصرف کل گاز مربوط به روز دو‌شنبه (۱۴ دی) با مصرف ۴۴۵ میلیون متر مکعب و کمترین مصرف این مدت در بخش خانگی مربوط به همان روز با مصرف ۳۱۳ میلیون متر مکعب بوده است.
مقایسه آمار مصرف گاز بخش خانگی در هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن (۵ تا ۱۱دی) با مصرف ۲۲۲۲ میلیون متر مکعب از افزایش ۱۰۸ میلیون متر مکعبی (معادل ۴٫۹ درصد) خبر می‌دهد. مقایسه آمار مصرف گاز بخش خانگی در هفته منتهی به ۱۱ دی نسبت به هفته پیش از آن (۲۸ آذر تا ۴ دی) با مصرف ۲۳۷۴ میلیون متر مکعب از کاهش ۱۵۲ میلیون متر مکعبی (معادل ۶٫۸ درصد) حکایت می‌کرد.
در بخش مصرف کل گاز کشور نیز مجموع مصارف خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع در هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن با مصرف ۳۳۴۸ میلیون متر مکعب، ۷۳ میلیون متر مکعب (معادل ۲٫۱ درصد) کاهش داشته است. این در حالی است که مصرف گاز کل کشور در هفته منتهی به ۱۱ دی نسبت به هفته قبل از آن (۲۸ آذر تا ۴ دی) با مصرف ۲۳۷۴ میلیون متر مکعب از کاهش ۱۵۲ میلیون متر مکعبی (معادل ۶٫۸ درصد) خبر می‌داد.
گفتنی است، هم‌اکنون توان تولید ۶۳۰ میلیون متر مکعب گاز ترش و شیرین در کشور وجود دارد که در حال حاضر روزانه ۵۳۰ تا ۵۴۰ میلیون متر مکعب از آن در پالایشگاه‌های کشور پالایش می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.