مصرف ۳۱ میلیارد لیتر بنزین و گازوییل در کشور

0
به گزارش Consbank به نقل از ایرنا، طی دوره یادشده ،تاکنون ١٢ میلیارد و ٧٢۴ میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲٫۷ درصدی را نشان می دهد.

مصرف بنزین کل کشور در ١٨١ روز نخست امسال با حدود سه درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، به بیش از ۱۲٫۷ میلیارد لیتر (میانگین ٧٠.٣ میلیون لیتر در روز) رسید.

میانگین مصرف این فرآورده نفتی در ١٨١ روز نخست امسال ۷۰٫۳ میلیون لیتر بود، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور ۶٨.۵ میلیون لیتر ثبت شده بود.

مصرف بیش از ١٢ میلیارد و ٧٢۴ میلیون لیتر بنزین در کشور در حالی است که به گفته معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کشور، روزانه به‌طور متوسط ۴٫۷ میلیون لیتر واردات بنزین به کشور صورت می‌گیرد.

همچنین، امسال در مدت ١٨١ روز نخست، در مجموع ١٨ میلیارد و ٢٧ میلیون و ۶٠٠ هزار لیتر نفتگاز مصرف شده است که ١٣ میلیارد و ۴٣٠ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر آن به بخش نیروگاهی مربوط می شود.

نفتگاز مصرفی از ابتدای سال جاری تا ٢۶ شهریورماه روزانه ۹۹٫۶ میلیون لیتر بود.

مصرف نفتگاز غیر نیروگاهی ١٨١ روز نخست امسال افزایشی بوده است به طوری که در این بازه زمانی روزانه بطور میانگین ۷۴٫۲ میلیون لیتر نفتگاز در بخش غیر نیروگاهی مصرف شد که از رشد ٣٨ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ،حکایت دارد.

مصرف روزانه این فرآورده نفتی در بازه زمانی مشابه سال قبل، ۷۱٫۹ میلیون لیتر بوده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.