مصرف ۶۰ درصد مشترکان برق بیش از الگوی مصرف است

0

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: مصرف ۶۰ درصد مشترکان شبکه برق بیش از الگوی مصرف است.
محمد بهزاد در گفت وگو با مهر گفت: الگوی مصرف برای تابستان در نقاط عادی کشور ۳۰۰ کیلو وات در ساعت و در مابقی فصول ۲۰۰ کیلو وات در ساعت است به طوری که در مناطق گرمسیر این الگوی مصرف متفاوت است و الگوی مصرف در خراسان رضوی نیز به طور متوسط ۲۵۰ کیلو وات در ساعت است. مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه توصیه ما به مصرف کنندگان صرفه جویی در مصرف برق است، اظهار داشت: یک کیلووات انرژی در جهان کمیاب است و برای تولید یک مگاوات در کشور و انتقال و توزیع آن باید ۱٫۵ میلیارد تومان هزینه صرف شود.
بهزاد خاطرنشان کرد: یک کیلو وات ساعت برق در نیروگاه ۱۰۰ تومان هزینه می برد در حالی که مردم بابت آن ۱۷٫۵ تومان می پردازند.
وی با بیان اینکه افراد باید در حد نیاز و ضرورت برق مصرف کنند، گفت: صرفه جویی بین قناعت و زیاده روی است و ما هنوز تا الگوی جهانی فاصله زیادی داریم.
بهزاد در ادامه با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری از نعمت برق برخوردار هستند، اذعان داشت: ۹۹ درصد روستاهای کشور نیز از این نعمت برخوردارند که تعداد روستاهای باقی مانده در نقاط صعب العبور واقع شده اند که با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده برق رسانی به آن نقاط نیز انجام خواهد شد. مدیر عامل شرکت توانیر ،با پرداختن به این موضوع که ۲۰ درصد مردم دنیا از نعمت برق محروم هستند، عنوان کرد: در بین ۷٫۵ میلیارد جمعیت جهان، ۱٫۵ میلیارد نفر فاقد نعمت برق هستند در حالی این آمار در کشور ما کمتر از نیم درصد است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.