مصوبه استمهال یک‌ساله واحدهای بدهکار لازم الاجراست

0

مشاور معاون امور صنایع واقتصادی وزارت صنایع ومعادن از ایجاد حلقه پیگیری مصوبه استمهال بدهی یکساله واحدهای صنعتی ومعدنی در این وزارتخانه خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمدحسن ملاعلیا با اشاره به روند اجرای طرح استمهال بدهی یکساله ۶۷۰۰ واحدصنعتی و معدنی زیر ۲۰ میلیارد ریال که به منظورکمک به واحدهای مشکل دار صورت گرفت افزود: در حال حاضر این طرح به خوبی در حال پیشروی است و بسیاری از این واحدها توانسته اند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی از راه‌اندازی حلقه پیگیری این طرح خبر داد و گفت: این زنجیره که با حضور و کمک ستاد وزارت صنایع ومعادن استان‌ها شکل گرفته است، به خوبی نحوه استفاده و روند انجام این مصوبه را مورد بررسی وپایش قرار می‌دهد.
او در پاسخ به این سوال که همکاری بانک‌ها در زمینه اجرای مصوبه استمهال بدهی واحدهای صنعتی ومعدنی چگونه بوده است، افزود: طی ماههای اخیر، شائبه ممانعت بانکهای عامل از اجرای مصوبه استمهال بدهی واحدهای مشکل دار به دلیل عدم ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی مطرح شد.
وی خاطرنشان کرد: در طول ماه‌های اخیر، به دلیل شائبه خصوصی سازی برخی بانک‌ها، ابلاغ و اجرای دستورالعمل از سوی بانک مرکزی با شدت کمتری پیشروی کرد،اما با پیگیری از بانک مرکزی و بخشنامه صریح این بانک به بانک‌های عامل، درحال حاضر تمامی بانک‌ها، مصوبه را تائید و به سرپرست‌های استانی خود ارجاع داده‌اند.
ملاعلیا اضافه کرد: روند اجرای این طرح که با تاخیر همراه شده بود دوباره به سرعت قبلی خود بازگشت ودر حال حاضر می توان ادعا کرد که هیچ یک از سرپرستی‌های بانکهای عامل، خلاف مصوبه استمهال بدهی واحدهای مشکل دار اقدام نمی‌کنند.
وی با اشاره به این‌که مصوبه دولت در مورد استمهال یکساله واحدهای بدهکار لازم الاجراست، تاکیدکرد: در صورتی‌که شعب بانکهای عامل از اجرای این مصوبه تمکین نکنند با آنها برخورد خواهد شد.
به گفته مشاور معاون امور صنایع واقتصادی وزارت صنایع ومعادن، مصوبه استمهال بدهی یکساله ۶۷۰۰ واحد صنعتی ومعدنی، باتوجه به حجم گسترده آن در سراسر کشور یکی از موفق ترین مصوباتی که درحال اجراست و سهم بسزایی در حل مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی ومعدنی خواهد داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.