معافیت پیمانکاران مسکن مهر از پرداخت مالیات

0

وزیر مسکن و شهرسازی از معافیت پیمانکاران پروژه مسکن مهر از پرداخت مالیات خبر داد و اعلام کرد در سال ۸۸ به غیر از بانک مسکن سایر بانکهای کشور برای حدود ۱۷۹ هزار واحد مسکونی تسهیلات ارائه کرده‌اند.
به گزارش ConsBank به نقل ازمهر، علی نیکزاد امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تسهیلات مسکن مهر گفت: وام مسکن روستایی از ۷٫۵ به ۱۰ میلیون تومان ، غیر صنعتی سازی از ۱۵ به ۲۰ میلیون تومان و صنعتی سازی از ۲۰ به ۲۵ افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه دستورالعمل اجرای افزایش تسهیلات مسکن مهر در تاریخ ۲۷/۱۲/۸۸ عملیاتی شده است، گفت: همانگونه که قول داده بودم غیر از بانک مسکن سایر بانکهای کشور نظیر ملی، ملت، صادرات، تجارت و رفاه نیز برای حدود ۱۷۹ هزار واحد تسهیلات ارائه کرده اند.
وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: اما به دلیل اینکه این مصوبه فقط برای بانک مسکن بود، در شورای عالی مسکن در حضور مدیران عامل بانکها مصوب شد که آنها نیز بر اساس این متمم برای سال ۸۸ تسهیلات مسکن مهر پرداخت کنند.
نیکزاد خاطر نشان کرد: در کل کشور تمام افرادی که تسهیلات مسکن مهر را دریافت کرده اند شامل افزایش وامهای ۵ میلیون تومانی در شهرها، صنعتی و غیر صنعتی سازی می شوند.
وی تصریح کرد: موضوع دیگر مربوط به بیمه و مالیات مسکن مهر بود که در این جلسه تصمیم گرفته شد که بیمه به صورت مقطوع برای هر متر مربع ۷ هزار تومان ثابت باشد.
وزیر مسکن و شهرسازی بحث دیگر را مالیات پیمانکاری در مسکن مهر عنوان کرد و افزود: این نوع مالیات در مسکن مهر پرداخت نمی شود؛ استدالال قانونی نیز این است که خانه ای که در مسکن مهر ساخته می شود از طریق تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان واجد الشرایط مسکن مهر صورت گرفته است؛ بنابراین پیمانکار محسوب نمی شوند. برهمین اساس، مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف است.
وی در پاسخ به این سئوال که پیشرفت مسکن مهر قابل مشاهده نیست، گفت: طی ۶ ماه گذشته برای  بیش از ۶ هزار واحد مسکونی از پروژه مسکن مهر، بتن ریزی شده است که ساخت نیمی از این واحد ها را تا آخر سال به نتیجه خواهیم رساند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.