معرفی ۳۰ دانه درشت بدهکار بانکی به دادسرا

0

مدیرعامل بانک ملی ایران مجموع دارایی‌های این بانک را در حال حاضر ۵۹۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۳۰ بدهکار بزرگ بانکی را به دادسرا معرفی کردیم.
به گزارش consbank به نقل از ایلنا، محمودرضا خاوری در یک نشست خبری به تشریح آخرین وضعیت و دارایی‌های بانک ملی ایران پرداخت و ضمن پاسخگویی به شبهات مطرح شده در مورد ورشکستگی و تعطیلی بانک ملی، گفت: در حال حاضر با افزایش سطح اعتماد عمومی مردم، ۶۰ درصد از کل سپرده‌های مردم نزد بانک‌ها به صورت بلندمدت ۱ تا ۵ ساله است.
به گفته وی با افزایش ۵۰ هزار میلیارد ریالی دارایی‌های بانک ملی این رقم از ۵۴۰ به ۵۹۰ هزار میلیارد ریال در حال حاضر افزایش یافته است. مجموع بدهی‌های معوق وصول شده بانک ملی تا آخر دی ماه سالجاری به ۳۸ هزار میلیارد ریال رسیده است. البته کل مطالبات غیرجاری بانک ملی رقمی بین ۱۱۰ تا ۱۱۲ هزار میلیارد ریال است.
مدیرعامل بانک ملی ایران رقم مطالبات معوق واقعی بانک ملی را در حال حاضر چیزی کمتر از ۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام و بیان داشت: هم اکنون بیش از ۳۰ نفر از بدهکاران بزرگ را به مراجع قضایی معرفی کردیم و در دادسرا نیز اقامه دعوی شده است. همچنین به ۲۰ نفر دیگر از بدهکاران بانک ملی نیز اخطار داده شده است. در صورتی که این افراد به اخطار بانک ملی توجه نکنند علیه آنها نیز اقامه دعوی خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.