مشهورترین معماران و سبک آنها

0
معمار

معماری یک راه ارتباطی پایدار بین گذشته و حال است. بسیاری از تمدن های قدیمی که تا کنون وجود داشته اند، به وسیله آثار معماری قدیمی و باستانی که از آنها به جا مانده است، کشف شده اند. معماری نقش مهمی را در زندگی روزمره ما بازی می کند. از خانه های طراحی شده با طرح های خاص گرفته تا ساختمان های اساسی که با چشم هایمان می بینیم یا در کتاب ها در مورد آنها می خوانیم، همه جزئی از روزمرگی های ما می باشند. در پس هر یک از این بناها معمارانی وجود دارند که قلب و روحشان را برای ساخت این سازه های متعالی، صرف کرده اند. این معماران تنها به علت کار سخت و طاقت فرسا و دیدگاه درستی که از معماری داشته اند، معروف شده اند. در این مطلب، پنج معمار معروف که ساختمان هایی را به سبک و سیاق خودشان طراحی و ساخته اند، معرفی خواهیم کرد:

آنتونی گائودی – مدرنیسم

گائودی تمام زندگی خود را به عنوان یک معمار در بارسلونا گذراند، جایی که شاهد همه پروژه های او هستیم، معروف ترین ثر او کلیسای جامع La Sagrada Familia می باشد که همچنان در حال ساخت است. گائودی ابتدا به همان سبک ویکتوریایی قدیمی کار کرد، اما بعدها سبک کارش را توسعه داد و حجم های هندسی را در هم آمیخت و سطوح را با آجر یا سنگ های طرح دار، کاشی های سرامیکی و عناصر ویکتوریایی مزین کرد. سبک او ترکیبی از سبک های باروک، گوتیک، مغولی و ویکتوریایی بود. در بسیاری از آثار او طبیعت تأثیر زیادی دارد، مانند ستون های درخت مانند کلیسا. گائودی پیشگام سبک خود می باشد و تا به امروز بر معماران زیادی تأثیرگذار بوده است.

معمار

فرانک لوید رایت – معتقد به معماری آزاد

فرانک لوید رایت، معمار قرن بیستم می باشد که از ساختمان های فرونشسته روی دشت های آمریکا الهام گرفت. سبک طراحی رایت، تغییر چشمگیری در طراحی خانه های سنتی ویکتوریایی ایجاد کرد. خطوط افقی در طراحی های زیاد به چشم می خورد. او توجه خاصی به محل ساخت سازه، نمای داخل، سیستم نورپردازی، پنجره ها و سقف ها داشت. سبک ساخت و ساز او شامل درب های کشویی بزرگ می باشد که به سوی باغچه های سرسبز و رنگارنگ گشوده شده و محیط خارجی را جزئی از دکوراسیون داخلی می دانست. یکی از مشهورترین طراحی های این معمار، خانه آبشار است که در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

معمار

میس ون درروهه – کم نیز زیاد است.

معمار آلمانی به نام میس ون در روهه که شهرت او به خاطر این گفته او می باشد که “کم، زیاد است”، همه هنرهای تزئینی معماری را از بین برد و اشکال هندسی را به کار برد که به عنوان مینیمالیسم شناخته می شود. او به علت کار با فولاد و شیشه معروف می باشد. یکی از دلایل استفاده او از شیشه، مفهوم فضای سیال بود. او معتقد بود که معماری باید جریان پیوسته ای از فضا باشد که فاصله خارج و داخل ساختمان را از بین می برد..یکی از آثار این معمار را در تصویر زیر می توانید ببینید که  پارتیشن های مرمری و شیشه ای متحرک می باشد که فضا را منحصر بفرد ساخته است.

معمار

یو مینگ پی معروف به آی.ام.پی – هنرمند عملگرا

یو مینگ پی یکی از معماران برجسته و خلاق زمان ماست. او ساختمان های برجسته ای را در سراسر جهان طراحی کرده است. بارزترین ویژگی طراحی های او، خطوط مستقیم، نور، خطوط مسطح مستقیم عاری از تزئینات و فضای داخلی باز می باشد. معروف ترین اثر این معمار ، لوور است که یک نماد طراحی است.

معمار

زاها حدید – دیکانستراکشن

زاها حدید اولین زنی بود که جایزه پریتزکر را در سال ۱۹۹۴ برنده شد. ایستادگی در یک حرفه مردانه و بکارگیری شیوه های خارق العاده برای شکستن کلیشه ها، کاری سخت و طاقت فرساست. او هنر انتزاعی و معماری را در انجمن معماری در لندن آموخت. در آنجا، نوآوری در بکارگیری فرم های نامنظم را یافت. استودیوی حدید به بکارگیری دستگاه فتوکپی در روش های خلاقانه برای ترکیب خطوط و ایجاد شکل های جدید قبل از استفاده از نرم افزارها، معروف بود. شکل های طبیعی منبع الهام او در کارهایی است که انجام داده است. یکی از آثار مشهور او مرکز حیدر علی اف در باکو می باشد.

معمار

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.