چرا افراد معماری مدرن را دوست دارند؟

0
معماری مدرن

معماری مدرن،  برای همه افراد و سلیقه ها چیزی برای ارائه دادن دارد. حتی اگر سلیقه شما، چیزی مخالف معماری مدرن (مانند سبک های روستیک) باشد، ویژگی هایی در معماری مدرن وجود دارد که می تواند شما را به سمت خود جذب کند. باور نمی کنید؟ پس از خواندن این مقاله، ممکن است نظر شما عوض شود.

اصول معماری مدرن بر اساس سادگی است. فلسفه معماری مدرن، فرم را دنبال می کند. معماری مدرن، خود را از طریق سادگی، دیدگاه های روشن از عناصر ساختاری و اجتناب از جزئیات غیرضروری طراحی بیان می کند. عناصری که در معماری مدرن مورد استفاده قرار می گیرند، عبارتند از چوب، فولاد و شیشه که جزء مواد ساختاری صنعتی محسوب می شوند.

معماری مدرن

چه چیزی معماری مدرن را تعریف می کند؟

اصطلاحات مدرن و معاصر در دنیای طراحی، در هم آمیخته شده اند که منجر به ایجاد نوعی سردرگمی می شود. این سردرگمی این سوال را به ذهن ما می آورد که: آیا معماری/طراحی مدرن همان معماری/طراحی معاصر می باشد؟ پاسخ، منفی می باشد و البته تا حدود کمی مثبت. به معنای واقعی کلمه،  معاصر به معنی اکنون است، در حالی که مدرن به پیشرفت های تکنولوژیکی و مهندسی اشاره دارد که به قرن بیست و یکم برمی گردد.

برای حفظ سادگی، معماری مدرن بیشتر بر روی فلزات صنعتی مانند فولاد، بتن و شیشه تمرکز دارد. در حالی که معماری طراحی معاصر می تواند با استفاده از همان عناصر، طرح هایی جدید با تفکری پیش رو و نو ارائه دهد.

به طور کلی، معماری مدرن توسط خطوط واضح و فضای داخلی مینیمالیستی تعریف شده است. تصویر زیر نمونه ای عالی از معماری مدرن و ساده است.

معماری مدرن

معماری مدرن، منحصر بفرد است.

معماری مدرن ظاهر ساده و منحصر بفردی دارد که در طرح های فرانک لوید رایت و بسیاری دیگر از معماران معروف قابل مشاهده است.

بله، اکثر طرح های مدرن، سقف تخت و فرم جعبه مانندی دارند، اما مطمئناً به هیچ وجه خسته کننده نیستند. به اطراف خیابان ها و محله های شهر خود نگاه کنید، کدام یک از طرح های معماری، شما را بیشتر جذب می کند؟ طرح های منحصر بفرد مدرن یا طرح های سنتی که به صورت تقلیدوار از هم ساخته شده اند؟

به خطوط جسورانه و زاویه دار سقف بنگرید که تا چه حد برجسته و منحصر بفرد هستند. همه چیز از سقف طاقی شکل گرفته تا عناصر ساختاری آشکار و عناصر خطی غیرمعمول، طراحی منحصر بفردی دارند که شما را شگفت زده خواهد کرد.

معماری مدرن

دکوراسیون ساده در معماری مدرن

کمترین میزان دکوراسیون و تزئینات در یک خانه مدرن، زیاد به نظر می رسد. چه دلیلی دارد که جزئیات شگفت انگیز معماری را پشت تزئینات اضافی پنهان کنیم؟ ساختار و قابلیت های معماری مدرن، خود به تنهایی حرف های زیادی برای گفتن دارد، پس نیازی به دکوراسیون شلوغ و بیش از اندازه نیست.

در تصویر زیر می بینید که دکور داخلی این خانه، تا چه اندازه ساده و طبیعی است. مبلمان از جنس چوب و فلز می باشد که به برجسته سازی ویژگی های معماری کمک می کند. همه چیز به گونه ای ساده انتخاب شده است که طرح خانه و عناصر مورد استفاده آن، برجسته به نظر می رسد.

سادگی به این معنی نیست که نمی توان هیچ گونه رنگی به فضای داخلی افزود، بلکه باید به گونه ای انجام شود که بخشی از معماری محسوب شده و به آن افزوده شود، نه اینکه از آن دور شود.

معماری مدرن

گرما در معماری مدرن

تصور غلطی که منقدان از معماری مدرن دارند، این است که این سبک معماری سرد می باشد. اما، طرح های مدرن دارای عناصری مانند چوب و سنگ می باشد که گرم و جذاب هستند.

شومینه های سنگی از کف تا سقف، پنجره های بزرگ که اجازه می دهند نور طبیعی وارد خانه شود، گرمای زیادی به فضا می بخشند که حتی با وجود الگوهای خطی، واضح و انعطاف پذیر، می توان گفت گرما یکی از ویژگی های معماری مدرن است.

همچنین، برخی از طرح های مدرن، دیوارهای کمتری داشته و در نتیجه فضایی باز ایجاد می کنند که برای اکثر افراد خوشایند می باشد. آیا به معماری مدرن علاقمند می باشید؟ اگر به سبک سنتی تمایل بیشتری دارید، ادامه مطلب را بخوانید.

معماری مدرن

معماری مدرن و معماری سنتی به خوبی با هم ترکیب می شوند.

اگر معماری سنتی و مدرن به خوبی با هم ترکیب شوند، نتیجه قابل قبولی به دنبال خواهد داشت.

نمونه های فراوانی از ترکیب موفقیت آمیز این دو سبک به ظاهر مخالف وجود دارد که طراحی یکپارچه ای را خلق کرده اند.به تصویر زیر نگاه کنید: نمونه ای از ترکیب مدرن و سنتی است که خانه ای جذاب و منحصر بفرد را ایجاد کرده است.

معماری مدرن

البته ناگفته نماند که ترکیب این دو سبک معماری باید تحت نظارت یک معمار ماهر صورت گیرد تا بتوانید از هر دو- مدرن و سنتی- بهترین آنها را در اختیار داشته باشید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.