معماری چیست؟

0

کلمه معماری معانی گوناگونی دارد. معماری هم علم است، هم هنر، یک فرایند یا یک نتیجه، یک ایده و یک واقعیت. مردم اغلب کلمات معماری و طراحی را به جای هم به کار می برند، در حالی که معماری تعاریف گسترده ای دارد. اگر شما می توانید اهداف شغلی خود را طراحی کنید، آیا شما معمار زندگیتان نیستید؟ ظاهراً جواب ساده ای وجود ندارد، بنابراین در این مطلب، تعاریف متعدد معماری و طراحی را بیان خواهیم نمود.

تعاریف معماری

هر کسی تعریف و عقیده خاصی در مورد معماری دارد. تعاریف معماری از دیدگاه بزرگان این عرصه، بسیار گوناگون و متنوع می باشد.

معماری، هنر و علم طراحی و ساختن ساختارها یا گروه بزرگی از ساختارها با حفظ ویژگی های کاربردی و زیبایی می باشد. در واقع ساختارها مطابق با ویژگی های مورد نظر ساخته می شوند.

معماری، هنر علمی ساخت ساختار ایده هایی است که مطرح شده است. معماری غلبه تصور و تخیل بشر بر روی مواد و مصالح، روش ها و افراد می باشد تا بشر بتواند زمین را در تصاحب خود درآورد. معماری تجربه یک حس عالی است که انسان خود را در جهانی از ساخته های خودش تجسم کند.

معماری مرتبط با ساختمان ها و فضاهایی است که ما را تحت تأثیر قرار می دهند، به ما کمک می کنند تا کارهایمان را انجام دهیم، ما را در کنار هم قرار می دهند و در بهترین حالت، تبدیل به آثار هنری می شوند که بتوانیم در آنها حرکت و زندگی کنیم. و در نهایت، به همین دلیل است که معماری را می توان یکی از دموکراتیک ترین شکل های هنری دانست.

معماری اشاره می کند به هر ساختمان یا ساختاری که توسط بشر ساخته شده است، مانند یک برج یا یک بنای تاریخی؛ یک ساختمان یا ساختار ساخته شده توسط بشر که مهم، بزرگ و خلاقانه است؛ یک شی طراحی شده مانند صندلی، قاشق یا قوری چای؛ طراحی برای منطقه بزرگی مانند یک شهر یا یک پارک؛ هنر یا علم طراحی و ساختن ساختمان ها، ساختارها، اشیا و فضاهای باز؛ سبک، متد یا فرآیند ساختمان؛ یک برنامه برای سازماندهی فضا؛ طراحی برنامه ریزی شده هر نوع سیستم؛ یک نظم دهی سیستماتیک از اطلاعات یا ایده ها.

نقش معمار

هنگامی که ساختمان ها طراحی شده، ساخته می شوند و یا بازسازی می شوند، طراحان کلیدی را به عنوان “معماران” معرفی می کنیم و به آنها طیف گسترده ای از مسئولیت ها می دهیم. یک معمار طرح های اولیه ساختمان را آماده کرده، نمای بیرونی و درونی آن را نشان می دهد و با مشتری ها در مورد این طرح ها صحبت می کند تا به توافق برسند که هر آنچه ارائه شده است با آنچه مشتری می خواهد، تطابق دارد. طرح ها انتزاعی هستند: آنها بر روی جزئیات مربوط به جنبه های خاصی از ساختمان تمرکز کرده و جنبه های دیگر را نادیده می گیرد.

پس از اینکه مشتریان و معماران در مورد طرح های انتزاعی به توافق رسیدند، معماران به آماده سازی و پشتیبانی از جزئیات بیشتر طرح می پردازند. این نقشه ها بسیاری از جزئیات ساختمان را توصیف می کنند، از قبیل لوله کشی ها، مصالح مربوط به نما و سیم کشی.

معمار در موارد نادری جزئیات طرح را در اختیار سازنده قرار می دهد تا پروژه را مطابق طرح مشخص شده کامل کند. در پروژه های مهم تر، معمار همچنان درگیر است، به طور منظم امور را بررسی کرده، ممکن است تغییرلتی را پیشنهاد داده یا پیشنهادات را برای تغییر از سازنده و مشتری بپذیرد.

معمار باید این اطمینان را به ما بدهد که طرح او نیازهای مشتری و ویژگی هایی را که قبلاً با هم توافق کرده اند، برآورده کند؛ نیازمندی های ایمنی و قوانین و ضوابط را رعایت خواهد کرد. یکی از وظایف مهم معمار این می باشد که اطمینان حاصل کند که مفاهیم طراحی در طی اجرا و پیاده سازی قابل تشخیص هستند.

گاهی اوقات معمار به عنوان یک واسطه بین سازنده و مشتری عمل می کند. اغلب در مورد اینکه تصمیم نهایی را معمار می گیرد یا دیگران، اختلاف نظر وجود دارد، اما واضح و آشکار است که معمار تصمیمات عمده و اصلی را اتخاذ می کند، شامل مواردی که کاربردی بودن، ایمنی و قابلیت حفظ ساختار را تحت تأثیر قرار می دهند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.