ممانعت از صدور پایان کار برای متخلفان مباحث ایمنی ساختمان

0

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ممانعت صدور پایان کار برای ساختمان‌هایی که مباحث ایمنی را رعایت نکرده‌اند، خبر داد.
به گزارش فارس، محمد باقر خسروی با بیان این مطلب گفت: از این پس نه تنها از صدور پایان کار برای مالکانی که مباحث ایمنی از جمله گودبرداری را رعایت نکرده‌اند جلوگیری خواهد شد، بلکه مهندسان ناظر این ساختمان‌‌ها نیز برای رسیدگی و ارائه توضیحات به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی خواهند شد.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر، به دلیل آنکه جلوگیری از ادامه کار در مرحله گودبرداری می‌تواند خطرناک باشد، لذا شهرداری در این مرحله، از ادامه کار آنها ممانعت به عمل نمی‌آورد و در عین حال در چارچوب قانون نمی‌تواند جریمه‌ای در قبال به خطر انداختن جان شهروندان اخذ کند و به همین دلیل در این شرایط مسئولیت هرگونه تخلف و خسارتی بر عهده مهندس ناظر و مالک ساختمان است.
مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران خاطر نشان کرد: تا به امروز تمامی توجهات برای کنترل ساخت و سازها بر روی مهندسین ناظر بود، این در صورتی است که بسیاری از مالکان به صورت کاملاً مستقیم در کار مهندس ناظر دخالت کرده و به این ترتیب بر روند تهیه نقشه‌ها و نحوه اجرای ساخت وساز تاثیر می‌گذارند و در صورت تذکر بهانه می‌کنند که ساختمان و کارگران بیمه هستند و هزینه‌ها به طور کامل پرداخت می‌شود.
به گفته وی مقصران اصلی در کنار مهندسان ناظر در بسیاری از تخلفات ساختمانی و همچنین در عدم دریافت شناسنامه‌های فنی ساختمان، مالکان هستند و از این رو آنها نیز جزء متخلفان محسوب می‌شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.