مهاجرت شهروندان از تهران بحثی انحرافی است

0

جمعیت تهران به میزانی که در برنامه ریزیها دیده شده است هنوز نرسیده است.
به گزارشConsBank ، نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطرح کردن مهاجرت شهروندان از تهران در مدت کوتاه تنها یک بحث انحرافی است و به هیچ وجه زمینه های لازم برای آن مهیا نیست.
حسن بیادی با اعلام این مطلب به مهر افزود: بسترهای لازم برای مهاجرت از تهران فراهم نیست و این اقدام نیاز به یک مدیریت بلند مدت دارد نه کوتاه مدت.
وی با بیان این که خروج پنج میلیون نفر از تهران را در برنامه های کوتاه مدت نمی توان پیش بینی کرد، ادامه داد: یکی از زمینه های لازم برای مهاجرت اشتغال است که در جامعه ما یک معضل محسوب می شود و با توجه به این که این مشکل در شهرستانها بسیار جدی تر است چطور می توان مردم را به این شهرها مهاجرت داد.
بیادی تصریح کرد: بی تردید تهران دارای بحران است و به ویژه به دلیل بافتهای فرسوده در حاشیه خطر  قرار دارد ولی مردمی که در تهران زندگی می کنند ریشه دار هستند و نباید هر خانواده ای که در تهران زندگی می کند را به تنهایی دید چرا که هر کدام دارای خانواده های وابسته دیگری هستند.
به گفته بیادی، مهاجرت شهروندان تهرانی نیاز به ایجاد بسترهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دارد. این عضو شورای شهر تاکید کرد: هنوز رشد جمعیت تهران به میزان پیش بینی شده در برنامه طرح جامع تهران نرسیده است.
وی با بیان این که رشد جمعیت شهر تهران با ۵۰ شهر اقماری در سالهای اخیر منفی بوده است، ادامه داد: حتی برخی شهرهای اقماری مانند اسلام شهر، کرج، رباط کریم و ورامین رشد جمعیت بالایی نداشتند ولی دیگر شهرهای اقماری دارای رشد غیرمنطقی بوده اند. بیادی ادامه داد: جمعیت تهران به میزانی که در برنامه ریزیها دیده شده است هنوز نرسیده است.
همچنین سخنگوی شورای شهر تهران گفت: عملی بودن یا نبودن خروج پنج میلیون نفر از تهران و اینکه در طرح جامع تهران چه پیش بینیهایی صورت گرفته یک بحث حاشیه ای است.
خسرو دانشجو در گفت وگو با مهر افزود: رئیس جمهور اعلام کردند که اگر زلزله ای در تهران رخ دهد در صورتی می توان وضعیت را کنترل کرد که پنج میلیون نفر از تهران خارج شوند.
وی ادامه داد: برای خروج این میزان جمعیت از تهران نیز سیاستهای تشویقی اعلام شده و بقیه بحثهای مطرح شده در مورد غیرعملی بودن این اقدام حاشیه ای است.
وی در ارتباط با این که در طرح جامع تهران، چه میزان جمعیت پیش بینی شده است، گفت: در مورد رقم آن حضور ذهن ندارم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.