با مهارت های رهبری آشنا شوید

0

برخی افراد اعتقاد دارند رهبری در ذات افراد است، اما برخی فکر میکنند مهارت های رهبری مانند بسیاری از توانایی های دیگر، اکتسابی است. هنگامی که از رهبر خوب صحبت به میان می آید، به آن سادگی که ممکن است شما به آن فکر کنید، نیست. برخی از ویژگی های رهبری ممکن است ذاتی باشند و برخی اکتسابی هستند.

درک رهبری

بسیاری از افراد تصور می کنند که رهبری یکی از ویژگی های مربوط به محیط کار می باشد. در حالی که نقش های رهبری در هر جایی در اطراف ما دیده می شوند و تنها مربوط به محیط های کاری نیستند.

رهبران، رهبر می شوند، زیرا اعتبار دارند و دیگران تمایل دارند از آنها پیروی کنند. با توجه به این تعریف، واضح می باشد که مهارت های رهبری در هر موقعیتی که نیاز به هدایت کردن به صورت حرفه ای و اجتماعی باشد و یا حتی در محیط های خانوادگی مورد نیاز می باشد.

رهبران همیشه منصوب و تعیین نمی شوند و ممکن است بنا به موقعیتی که دارند، در این سمت قرار بگیرند. مهارت های رهبری ممکن است در هر شرایطی مورد نیاز باشند.

به چه کسی رهبر می گویند؟

رهبر کسی است که یک گروه، سازمان یا یک کشور را رهبری و هدایت می کند. این تعریف گسترده بوده و شامل نقش های رسمی و غیررسمی رهبری می شود. شواهد قابل توجهی نشان می دهند که قوی ترین سازمان ها و گروه ها، هر عضو سازمان و گروه را در موقعیت مناسب برای رهبری کردن تشویق می کنند. رهبران افرادی هستند که به صورت انعطاف پذیر، متناسب با شرایط موجود عمل می کنند. مهمترین مسئله این می باشد که افراد آماده هستند تا در موقعیت مناسب از آنها پیروی کنند.

اکثر افراد با این سوال مواجه می شوند که رهبری چه تفاوتی با مدیریت دارد. ممکن است شنیده باشید که رهبران کارهای درست را انجام می دهند و مدیران کارها را درست انجام می دهند. این یک تمایز نسبتاً ظریف می باشد و بسیاری از رهبران، مدیر هم هستند. شاید تفاوت اصلی این باشد که از رهبران انتظار می رود که دیدگاهی قانع کننده ایجاد کرده و تغییرات را مدیریت کنند، در حالی که مدیران، اغلب درگیر حفظ شرایط موجود هستند.

مهارت های رهبری لازم برای رهبران خوب

برخی ازمهارت ها وجود دارد که رهبران خوب از آنها بهره مند هستند. با این مهارت ها بیشتر آشنا شوید:

تفکر استراتژیک

شاید یکی از مهم ترین مهارت های رهبری و وجه تمایز رهبران از مدیران، قابلیت تفکر استراتژیک می باشد. تفکر استراتژیک به معنی داشتن ایده و دیدگاه از موقعیتی است که می خواهید در آن نقطه باشید و همچنین تلاش برای رسیدن به آن نقطه می باشد. افرادی که از تفکر استراتژیک برخوردار هستند، درگیر جزئیات و مسائل جانبی نبوده و به مسائل کلی و بزرگتر می اندیشند. تمامی تصمیمیاتی که می گیرند بر اساس پاسخگویی به این سوال می باشد که “آیا این تصمیم مرا به هدفی که می خواهم به آن برسم، نزدیک تر می سازد؟”

رهبران علاوه بر ایجاد یک چشم انداز منطقی بایستی قادر باشند ارتباط لازم را بین پیروان و آن چشم انداز برقرار سازند. برخورداری از مهارت های ارتباطی برای رهبران، موضوعی حیاتی است.

ایجاد چشم انداز به سادگی داشتن یک ایده نیست. تفکر استراتژیک خوب بر اساس شواهد ارائه می شود و قادر می باشد اطلاعات را از دامنه وسیعی از منابع جمع آوری کرده و تجزیه و تحلیل کند. این اطلاعات صرفاً در مورد افراد نیست و شامل درک بازار و مشتریان بوده و استفاده از این اطلاعات برای پشتیبانی از تصمیمات استراتژیک ضروری می باشد.

برنامه ریزی 

اگرچه سازماندهی و انگیزه دادن به افراد بسیار مهم می باشد، توانایی برنامه ریزی و ارائه آن به سازمان مهم تر می باشد. بهترین چشم انداز بدون برنامه ریزی و تبدیل آن به واقعیت، ارزشی ندارد.

در کنار تفکر استراتژیک، سازمان دهی و برنامه ریزی برای ارائه استراتژی و چشم انداز ضروری می باشد. مدیریت پروژه و برنامه ریزی پروژه از جمله مهارت های مهم برای مدیران و رهبران می باشد. مدیریت ریسک نیز بسیار مهم بوده و کمک می کند از قرار گرفتن امور در مسیر اشتباه جلوگیری شود.

رهبران بایستی قادر باشند تصمیمات درستی را برای پشتیبانی از استراتژی خود، اخذ نموده و مشکلات را حل نمایند. با نگرش مثبت، مشکلات تبدیل به فرصت شده و باعث کسب تجربه می شوند.

مدیریت افراد

بدون پیروان، هیچ رهبری وجود ندارد. رهبران نیاز به مهارت هایی جهت کار کردن با دیگران به صورت فردی و گروهی دارند.

یکی از مهم ترین مهارت های رهبران، سپردن مسئولیت به دیگران می باشد. هر چند این مهارت برای افراد زیادی مشکل به نظر می رسد، اما در صورتی که به خوبی انجام گیرد، منجر به برانگیختن انگیزه آنها می شود. سپردن مسئولیت به دیگران ممکن است با چالش های زیادی مواجه باشد، به عنوان مثال برقراری تعادل در حجم کاری واگذار شده و اطمینان از اینکه هر فردی فرصت کمک به توسعه تیم را خواهد داشت.

رهبران و مدیران هر دو باید بدانند که چگونه یک تیم را بسازند و آن را مدیریت کنند. آنها باید بدانند چگونه افراد کارآمد را استخدام کرده و از طریق فرآیند انتصاب شغل، آنها را در جریان کار قرار دهند. آنها همچنین بایستی اهمیت مدیریت عملکرد را درک کرده و عملکرد ضعیف را مدیریت نمایند.

مدیریت تغییر و نوآوری

رهبران بایستی به درک درستی از مدیریت تغییر برسند تا بتوانند سازمان را در فرآیندهای گوناگون هدایت کنند. نوآوری و کارآفرینی هر دو با مدیریت تغییر مرتبط هستند.

ارتباطات

اگرچه مهارت های ارتباطی برای همه افراد مهم می باشد، رهبران و مدیران به این مهارت بیشتر نیاز دارند. این مهارت از مهارت های بین فردی بوده و تنها اختصاص به رهبران ندارد، اما رهبران موفق نیاز دارند که از سطح بالای این مهارت برخوردار باشند.

رهبران خوب، شنوندگان خوبی هستند و قادر به شنیدن فعال بوده و با پرسیدن سوالات خوب از اعضای تیم، اطلاعات را استخراج می کنند. آنها معمولاً سطح بالایی از جسارت را از خود نشان می دهند که این ویژگی آنها را قادر می سازد که دیدگاه و عقایدشان را بدون نیاز به بحث و دعوا و اعمال زور، به صورت قاطعانه مطرح نمایند. آنها می دانند چگونه توافق و سازگاری را به سرعت و به گونه ای موثر برقرار نموده و روابط قوی با دیگران برقرار کنند. این مهارت ها با هم منجر به کاریزما می شود که سبب می شود افراد، تمایل به پیروی از رهبر را داشته باشند.

رهبران بایستی بدانند چگونه عملکرد فردی هر یک از اعضا را به گونه ای سازنده ارزیابی کنند و همچنین عقاید دیگران را در مورد آنها بشنوند.

تشویق و ترغیب دیگران

یکی از مهارت های رهبری ، تشویق افراد می باشد. رهبران خوب به عملکرد اعضای تیم توجه کرده و در صورت لزوم آنها را تشویق می نمایند. تشویق و ترغیب افراد به آنها انگیزه بیشتری برای انجام کار داده و این حس را به آنها القا می کند که کار آنها دیده شده و ارزشمند می باشد.

مهارت های زیادی وجود دارد که رهبران بایستی از آنها برخوردار باشند، برخی از این مهارت ها از اهمیت بیشتری برخوردار بوده، اما باید در نظر داشته باشیم که همه آنها مفید می باشند. رهبران خوب، می دانند که همواره باید در حال یادگیری و ارتقای مهارت های خود باشند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.