مهم‌ترین پروژه پایتخت مکزیک

0

مهم‌ترین پروژه پایتختگروه معماری ساردو مادالنو (Sordo Madaleno Arquitectos) فعالیت خود را در سایه نگرش همکاری گروهی و رعایت ارزش‌ها آغاز کرد. استراتژی اصلی این مجموعه بر پایه ادغام سلایق و دیدگاه‌های انفرادی اعضا در قالب روحی کلی است که از همان روز نخست تأسیس در سال ۱۹۳۷ بنیان گذاشته شده است. پیرنگ موفقیت این گروه معماری در تجربه طولانی‌مدت آن دیده می‌شود و سبب توسعه موفقیت‌آمیز فعالیت‌های اجرایی این مجموعه در تمام شاخه‌های اجرایی حوزه مسکن و ساخت‌وساز شد. مدیریت منابع انسانی یکی از ویژگی‌های مثبت در ساختار اداری گروه معماری ساردو مادالنو است و به ‌پشتوانه توانمندی‌های این بخش از شرکت نیرو‌هایی با توانمندی، استعداد و مهارت‌های ایده‌آل به گروه ملحق می‌شوند. این تمهید در تمام زمینه‌های اجرایی مشتمل ‌بر گروه طراحان معمار، واحد بهره‌برداری، گروه مالی، تیم اجرایی، بخش حقوقی و اعضای ساخت‌و‌سازی دیده می‌شود. این ویژگی مدیریتی در نهایت به ترکیبی می‌انجامد که متضمن موفقیت در هر دو عرصه معاملات املاک و نقش عمومی خواهد بود.

کاربری‌های متنوع

مهم‌ترین پروژه پایتختمرکز اصلی مدیریت این مجموعه موفق معماری در کشور مکزیک واقع شده است و تمرکز پروژه‌ها در حوزه آمریکای شمالی و لاتین تعریف می‌شود. نگرش فعالیت همراه با مشارکت در تمام بخش‌ها تنها شامل واحد‌های داخلی نمی‌شود و کارنامه بسیار درخشانی از این دفتر مکزیکی با دیگر گروه‌های فعال در حوزه املاک و ساخت‌و‌ساز در این منطقه به چشم می‌خورد. محور پروژه‌های این مجموعه شامل مجتمع‌هایی با کاربری‌های متنوع تجاری، اداری است که تا کنون در میلیون‌ها مترمربع تعریف شده است.

۱۷۰ پروژه

خاویر ساردو مادالنو مدیرعامل گروه معماری ساردو مادالنو است که تجربه حرفه‌ای‌اش از ۳ دهه تجاوز می‌کند. وی طی این مدت در حدود ۱۷۰ پروژه در سمت طراح، معمار یا پیمانکار فعالیت داشته است که بیش از ۹ میلیون مترمربع آن در حوزه ساخت‌و‌سازی و حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع در بخش توسعه و نوسازی است. وی تاکنون جوایز فراوانی برای نقشه، معماری و پروژه‌های اجرایی خود کسب کرده است. در ادامه به یکی از جدیدترین نمونه‌های موفقیت خاویر ساردو می‌پردازیم.

توسعه ساختار شهری

مهم‌ترین پروژه پایتختمجتمع تجاری، تفریحی، مسکونی و اقامتی آنتارا آی (Antara I Corporate Building) در شهر مکزیکو‌سیتی کشور مکزیک واقع شده است. مساحت کلی این سازه مجهز ۱۵۷ هزار مترمربع است و از سال ۲۰۱۴ وارد فاز بهره‌برداری شده است. خاویر ساردو مادالنو مدیرعامل گروه معماری ساردو مادالنو طراح اصلی این مجموعه است که با مشارکت گروه معماری متخصص این شرکت اجرا شد. نخستین فاز اجرایی این پروژه در سال ۲۰۰۶ و در قالب مهم‌ترین عملیات حوزه شمالی مکزیو‌سیتی آغاز شد. این پروژه با هدف بهبود و توسعه ساختار شهری و از سوی دیگر ایجاد ارزش افزوده در این ناحیه طراحی شد. این در حالی است که فاز دوم این مجموعه که شامل ساخت‌و‌ساز مسیر‌های ارتباطی و واحد‌های تجاری پیرامون بود با الگویی مشابه در معماری، مصالح و ساختار عملیاتی شد.

نور روح‌انگیز

ترکیب مصالح بتن و شیشه در نمای این سازه با توجه به مقیاس‌های متفاوتی که در پنجر‌ه‌ها اندیشیده شده است حسی پویا برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. این در حالی است که همین حس در ایجاد تناسب میان طراحی داخلی و نما بسیار جالب توجه و برجسته به نظر می‌رسد. در همین رابطه باید به هارمونی چشم‌نواز مصالح پیش‌ساخته در این سازه اشاره کنیم. ابتکار جالب گروه طراحان این مجموعه در مدیریت فضا‌های خالی به‌وسیله عناصر و ستون‌های افقی بود. در نتیجه این تمهید جالب جریان روح‌انگیزی از چرخش و انعکاس نور در فضا محیا شده است.

پارکینگ آسانسوری

این ساختمان در ۱۳ طبقه بنا شده است که طبقات یک و اول به علاوه مجموعه معظم همکف در اختیار واحد‌های تجاری قرار گرفته است. فضای پارکینگ آنتارا آی در طبقات منفی یک تا منفی ۵ در محیطی به مساحت حدود ۵۰ هزار مترمربع پیش‌بینی شده است. همچنین در طبقه هفتم نیز برای خودرو‌هایی که از آسانسور‌های خودرویی استفاده می‌کنند، فضایی در نظر گرفته شده است. طول ساختمان چند‌منظوره آنتارا آی حدود ۷۷ متر و متراژ زیربنای واحد‌های اداری و تجاری آن به ترتیب ۲۷ هزار و ۴۶۹ و ۲ هزار و ۳۸۹ مترمربع گزارش شده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.