مهندسی فروش؛ کلید زرین بازار ساختمان

0

این روزها در تهرانی زندگی می‌کنیم که مملو از ساختمان‌های در حال ساخت است. تهران شبیه فروشگاهی است که ویترین آن پر شده از خانه‌های شبیه به هم که همه از یک مد ظاهری و نمای مشابه تبعیت می‌کنند و هر کدام در انتظار مشتریان خود، روزها را سپری می‌کنند. پرسش اصلی این است که «این خانه‌ها را چه کسانی و چطور می‌فروشند؟» یا «چه کسانی بر اساس چه معیاری این خانه‌ها را می‌خرند؟» اینجا نقطه‌ای است که از هر طرف بنگریم، دغدغه اصلی سازندگان پروژه‌های ساختمانی و فعالان صنعت ساختمان را خواهیم دید: «آیا این پروژه‌های مسکونی به مشتریان مناسب خود دست پیدا خواهند کرد یا همچنان پشت ویترین شهر تهران خاک خواهند خورد؟»
این روزها در حوزه خرید و فروش ساختمان و پروژه‌های ساختمانی تحولات شگرف علمی و تخصصی رخ داده که باعث پیچیدگی بیش از پیش این عرصه شده است. حالا دیگر مکانیسم خریدوفروش پروژه‌های مسکونی هیچ شباهتی به روش‌های سنتی و ساده پدران ما ندارد. در حال حاضر مشتریان ما به دنیایی از اطلاعات، ارتباطات و انبوهی از دانسته‌ها دسترسی دارند و انتخاب‌های زیادی برای بررسی و خرید پیش روی آنهاست، از این‌رو همواره خواهان بهترین انتخاب از میان گزینه‌های موجود هستند.

مشاوره‌های حقوقی و پشتیبانی‌های اداری
امروزه روش‌های جدید و علمی فروش و بازاریابی به سرعت در بازار ساختمان ایران جای خود را باز کرده‌اند و با تأکید بر تجارب موفق جهانی و نظریه‌های فروش مدرن، جانشین روش‌های سنتی و مشاوران املاک کوچک و پراکنده شده‌اند. بنابراین بیراه نیست که امروز، عنوان «مهندسی فروش» برای این حوزه تخصصی به کار می‌رود. شرکت‌های مهندسی فروش با تدوین استراتژی‌های خاص، فرآیند بازاریابی و تبلیغات را به شیوه انحصاری برای هر پروژه تعریف می‌کنند. ارائه مشاوره‌های حقوقی و پشتیبانی‌ اداری تا زمان فروش کلیه واحدها نیز از دیگر خدمات این شرکت‌های مدرن محسوب می‌شود که موجب افزایش اطمینان و رضایتمندی مشتریان شده است. شرکت «باتاب تجارت ویستا» یکی از شرکت‌های فعال و پیشرو در حوزه فروش انحصاری پروژه‌های ممتاز ساختمانی شهر تهران است که فروش موفق بیش از ۵۵۰ واحد از ۱۲ پروژه را در کارنامه ۳ سال اخیر خود دارد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.