موج جدید بیکاری در راه است

0

در حالی که آخرین نرخ بیکاری اعلام شده عدد ۱۱٫۱ درصد در پاییز ۸۸ را نشان می دهد، پیش بینی‌ها از افزایش این نرخ به ۱۵ درصد تا سال ۹۲ و با متولدین دهه ۶۰ به بازار کار حکایت دارد.
به گزارش consbank به نقل ازمهر، برسی روند بیکاری در کشور طی دوره زمانی سالهای ۸۵ تا ۷۵ نشان می دهد که با توجه به وجود ۱ میلیون و ۱۸۴ هزار نفر مرد بیکار معادل ۸٫۵ درصد از افراد جامعه در سال ۷۵، ۲۷۱ هزار نفر نیز زن بیکار با نرخ بیکاری معادل ۱۳٫۳ درصد بوده اند که در مقایسه با سال ۸۵، تعداد مردان بیکار به ۲ میلیون و ۱۴۵ هزار نفر با نرخ بیکاری ۱۰٫۸ درصد رسیده است و زنان نیز در سال ۸۵ با ۸۴۷ هزار نفر بیکار، ۲۳٫۳ درصد نرخ بیکاری داشته اند.
بررسی روند نرخ بیکاری در سالهای گذشته نیز نشان می دهد که نرخ بیکاری سال ۸۵ از ۱۱٫۱ به ۱۰٫۵ درصد در سال ۸۶ کاهش یافت، در سال ۸۷ نیز نرخ بیکاری فقط با ۱ دهم درصد نسبت به ۸۶ به ۱۰٫۴ درصد رسید. در سالجاری نیز روند نرخ بیکاری سیر صعودی به خود گرفت و از ۱۱٫۱ بهار ۸۸ به ۱۱٫۳ درصد در تابستان و پاییز ۸۸ رسیده است.
در سال ۷۵ رشد مشاغل مشمول دستمزد زنانه نسبت به سال ماقبل از آن ۶٫۲ درصد رشد کرد که این نسبت برای مردان ۲٫۴ درصد بوده است. در سال ۸۵، ۵٫۵ درصد مشاغل جدیدی که مشمول دستمزد شده است برای زنان نسبت به سال ماقبل از آن افزایش یافت که این نسبت برای مردان ۳٫۲ درصد رشد را نسبت به سال قبل از آن نشان می دهد.
روند کیفیت اشتغال بین زنان و مردان در سال ۷۵ نیز نشان می دهد که دراین سال ۲۷٫۵ درصد زنان شاغل دارای تحصیلات عالیه بوده اند که این درصد در سال ۸۵ به ۳۶٫۷ رسید. ۱۰٫۱ درصد مردان در سال ۷۵ تحصیلات عالیه داشته اند که این درصد در سال ۸۵ برای جمعیت مردان شاغل به عدد ۱۳ رسیده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.