ساخت موزه تمام دیجیتال در توکیو

0
موزه تمام دیجیتال

گروه هنری teamLab با همکاری شرکت ساختمانی Mori، یک موزه تمام دیجیتال را در فضایی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع خواهند ساخت که بیش از ۵۰ اثر هنری تعاملی را در پنج منطقه در معرض نمایش افراد قرار خواهد داد.

هیچ گونه جداسازی بین آثار هنری وجود ندارد و این آثار به اندازه فضایی که در آن هستند گسترش یافته و از اتاق ها به راهرو ها رسیده و با هم ادغام می شوند.

Toshiyuki Inoko سرمایه گذار این پروژه، گفته است: “تا کنون، هیچ کجا موزه تمام دیجیتال وجود نداشته است، ما قصد داریم نمایشگاهی را خلق کنیم که جهان هنری بدون مرزی را ارائه می دهد. ۵۲۰ کامپیوتر، ۴۷۰ پروژکتور، یک فضای سه بعدی پیچیده را ایجاد کرده اند. ما یک مقصد بی نظیر را هدف قرار داده ایم تا بر جذابیت توکیو برای المپیک ۲۰۲۰ بیفزاییم.”

Toshiyuki Inoko می گوید:”ما می خواهیم در این موزه تمام دیجیتال رابطه بین مردم و هنر را تغییر دهیم و سبب شویم تا مردم احساس کنند و درک کنند که حضور دیگران وتعامل با آثار هنری ما، تجربه مثبتی است.”

“هنگامی که یک اثر هنری بر اساس حضور یا رفتار افراد تغییر می کند، موانع  بین اثر و بیننده رفته رفته محو می شوند. در مورد این نمایشگاه، بیننده بخشی از اثر هنری می شود. هنگامی که اثر هنری به علت حضور دیگران تغییر می کند، افراد خود را بخشی از آن اثر احساس می کنند و این سبب می شود رابطه بین یک اثر هنری و یک فرد به رابطه بین اثر هنری و گروهی از افراد تغییر کند.”

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

موزه تمام دیجیتال

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.