میانگین طبقات ساختمان‌های تهران دو طبقه است

0

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پاسخ به برخی انتقادها درباره رواج بلند مرتبه‌سازی در تهران گفت: میانگین طبقات ساختمان‌های پایتخت ‪ ۲/۱‬طبقه است.
هیربد معصومی در گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه تهران در قیاس با سایر کلانشهرهای دنیا شهری کوتاه مرتبه محسوب می‌شود تصریح کرد:بلند مرتبه‌سازی در تهران در قیاس با کل فضاهای مسکونی و تجاری شهر بسیار محدود است.
وی با بیان اینکه تنها کمتر ‪ ۱۰‬درصد از ساختمانهای شهر تهران بلند مرتبه است تاکید کرد: میانگین طبقات در شهر تهران ‪ ۲.۱‬طبقه است که براساس طرح تفصیلی جدید در افق سال ‪ ۱۴۰۰‬به چهار طبقه افزایش می‌یابد و تهران در مقایسه با سایر کلاتشهرهای جهان در اصطلاح شهری کوتاه مرتبه محسوب می‌شود.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: هرگونه ساخت و ساز براساس سند توسعه تهران انجام خواهد شد و بنا داریم تهران بر اساس سند توسعه آن یعنی طرح جامع و تفصیلی جدید شهر را اداره کنیم.
وی با اشاره به تاثیرات منفی توسعه افقی شهر تصریح کرد: آمارها حاکی است آن است شهرهایی که رشد افقی داشته و در ارتفاع توسعه پیدا نکرده‌اند در زمان بروز حوادث غیرمترقبه و ناامنی ها، پنج برابر بیشتر از شهرهای دیگر که در ارتفاع توسعه یافته‌اند آسیب می‌بینند.
معصومی با اشاره به برنامه شهرداری تهران برای توسعه شهرسازی مشارکتی با مردم خاطرنشان کرد: راهکارهای مختلفی در طرح جامع تهران دیده شده تا بتوان در رشد عمودی شهر مشارکت مردم را همراه داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.