میز هوشمندی که به کاربر هشدار می‌دهد

0

میز هوشمندی که به کاربر هشدار می‌دهد

شرکت آمریکایی هرمان میلر (Herman Miller) میز هوشمندی جدید با طراحی ایوس بحار (Yves Behar) تولید کرده که در مجموعه اسباب و وسایل اداری لایو اواس (Live OS) قرار می‌گیرد.

نکته مهم و اساسی در این مجموعه، ترغیب نیروی کار به تحرک بیشتر در فضای کاری است. تمام اسباب موجود در این مجموعه به‌طوری طراحی شده‌اند که بعد از نشستن طولانی‌مدت کاربر، سریعا به وی هشدار می‌دهند تا برخیزد و تحرک داشته باشد. این هشدار یک ویبره کوچک در محل نشستن کاربر یا روشن‌شدن یک چراغ کوچک در سطح میز است.

این میز هوشمند دارای سنسورهایی است که داده‌های مختلف درمورد نحوه استفاده از میز را جمع‌آوری می‌کند. بخش داشبورد سیستم، این داده‌ها را پردازش کرده به زبانی قابل‌فهم در اختیار کاربر قرار می‌دهد. بحار مدعی است در محصولات بعدی سنسورهای موجود در میز و صندلی کاری قادر خواهد بود داده‌های جدیدی در مورد نحوه نشستن یا ایستادن کاربر هم جمع‌آوری کند.

این مجموعه اسباب و وسایل اداری تنها بخشی از صنعت نوپای اینترنت اشیاست. اینترنت اشیا به‌تدریج محیط‌های اداری دنیای فردا را سروشکل می‌دهد. گرگ بیلسما، رئیس بخش آمریکای شمالی شرکت هرمان میلر می‌گوید این سیستم «محیط‌های کاری و اداری می‌سازد که انرژی، قدرت و عملکردی بهینه را هدف قرار داده‌ است.» بحار هم معتقد است هدف از ایجاد این مجموعه، به‌کارگیری فناوری‌های مختلف به نفع نیروی کار و کارفرما بوده‌است: «درواقع ما می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم: وقتی محل کار ما هوشمند شود چه اتفاقی می‌افتد؟ چگونه می‌توان به نفع نیروی کار و کارفرما عمل کرد؟»

گفتنی است تمام اسباب موجود در این سیستم از طریق یک شبکه امن ابری (Cloud) با هم در ارتباط است و اطلاعات را ردوبدل می‌کند. به‌عنوان مثال هر مورد از این اسباب به‌کمک ارتباط بلوتوث، کاربر موردنظر را شناسایی کرده تمام اطلاعات وی را به وسایل دیگر موجود در محل کار ارسال می‌کند؛ اطلاعاتی مثل ارتفاع دلخواه کاربر برای میز کار یا تعداد دفعات یادآوری نشستن طولانی‌مدت. بدین‌ترتیب کاربر روی هر صندلی دیگر که بنشیند یا پشت هر میز دیگر که بایستد، تمام این تنظیمات به‌صورت اتوماتیک اجرا می‌شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.