نامه آخوندی به جهانگیری درباره مسکن مهر

0
به گزارش Consbank، احمد اصغری‌مهرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به مشکلات مربوط به پروژه‌های مسکن مهر اظهار کرد:‌ وزیر راه و شهرسازی به مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرده که افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر هر چه سریعتر پرداخت شود تا پروژه‌های این طرح فعال شود.
وی با اشاره به این‌که با پیمانکاران جلسات متعددی را برگزار کرده و به آنها وعده پرداخت داده‌ایم، تصریح کرد: اگر همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط این گونه باشد و منابع مالی را تزریق نکنند طبیعی است که نمی‌توانیم واحدهای مسکن مهر را افتتاح کنیم.
وی ادامه داد: پروژه‌های مسکن مهر نیازمند منابع مالی است، صدها بار این مسئله را بررسی کرده‌ و به سازمان برنامه و بودجه هم رفته‌ایم و -نیاز مالی را- اثبات کرده‌ایم. در این زمینه پکیجی نیز به دولت ارائه شده است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور نوبخت برای پرداخت یارانه مسکن مهر به مدیر تلفیق سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: بنده شخصا سه بار پیش این مدیر رفتم، اما با این حال هنوز یارانه مسکن مهر پرداخت نشده است.
مهرآبادی با اشاره به در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی این مشکل را اطلاع دادم، گفت: آقای آخوندی نیز تصویر نامه را برای معاون اول رییس جمهوری ارسال کرد و نوشت «آقای جهانگیری باور بفرمایید از نفس افتادیم از بس پیگیری کردیم و به نتیجه نرسیدیم.»
وی با بیان این‌‌که وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به استانداران دستور فعال شدن شورای مسکن استان‌ها را داده است، افزود: با توجه به این‌که در شورای مسکن استان‌ها همه دستگاه‌های ذی‌ربط حضور دارند که در صورت فعال شدن این شوراها، کار مسکن مهر پیش می‌رود.
وی با یادآوری اظهارات رییس جمهوری برای اتمام مسکن مهر، تصریح کرد: امسال از مصوبات دولت برای طرح مسکن مهر تا کنون، سازمان برنامه و بودجه یک ریال را پرداخت نکرده و طبیعی است با این وضعیت به نتیجه نمی‌رسیم.
به تازگی مدیرعامل شرکت عمران پردیس در نامه‌ای به رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی از بلوکه شدن ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر توسط خزانه دار کل کشور و مدیرکل تلفیق برنامه و بودجه خبر داد: «پیرو پیگیری نمایندگان محترم استان تهران در مجلس شورای اسلامی از جمله حضرت‌عالی به‌عنوان دبیر مجمع نمایندگان از جناب آقای دکتر نوبخت در خصوص یارانه مسکن مهر پردیس جهت تکمیل عملیات آماده‌سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی (با اولویت تکمیل خدمات زیرساخت و آماده‌سازی مسکن مهر پردیس) به استحضار می‌رساند چک ۵۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر نزد آقای اکرمی خزانه‌دار کل کشور می‌باشد که متأسفانه پرداخت نمی‌شود.
نامه ۱۵۰ میلیارد تومان یارانه بعدی مسکن مهر نزد آقای نوری مدیرکل تلفیق برنامه و بودجه می‌باشد،‌ علی‌رغم این‌که جناب آقای دکتر نوبخت با ایشان تماس گرفته و دستور پرداخت داده‌اند و آقای نوری گفتند که بعد از حقوق دی‌ماه امضا می‌شود نامه مذکور تاکنون امضا نشده است.
در صورت تحقق این مهم بخش قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر پردیس (حداقل ۲۶۰۰۰ واحد) با زیرساخت کامل طی دو ماه تکمیل شده و در خصوص واحدهای باقی‌مانده نیز پیشرفت قابل توجهی خواهند نمود،‌ در غیر این‌صورت (با توجه به افزایش سقف تسهیلات از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان) بخش عمده‌ای از ساخت‌ واحدها ان‌شاءالله به اتمام خواهد رسید ولی متأسفانه بدون هیچ‌گونه آماده‌سازی و زیرساخت لازم تکمیل و تحویل می‌گردد، که قطعاً این موضوع تبعات منفی بعدی را در پیش خواهد داشت (همانند فاز ۹ قدیم که پس از ۶ سال به سرانجام نرسیده است).
لذا پیگیری فوری حضرت‌عالی و سایر نمایندگان استان تهران با توجه به زمان کم باقی‌مانده تا پایان سال موجب امتنان است.»

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.