نامه تجدیدنظر در مصوبه سقف معافیت مالیاتی کارگران به تلفیق رفت

0
به گزارش Consbank، رحیم زارع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با تسنیم، مصوبه روز گذشته مجلس درباره معافیت مالیاتی حقوق و تبعیض بین کارگران و کارمندان را ناعادلانه خواند و گفت: روز گذشته به همراه سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در نامه‌ای از رئیس مجلس درخواست بررسی مجدد سیاست‌گذاری تبعیض‌آمیز معافیتی را داشتیم که به دستور رئیس مجلس این موضوع به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد، تا در این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.
 وی در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه امروز مجلس بررسی در این زمینه صورت گرفت بیان کرد: در حال حاضر کمیسیون تلفیق در حال بررسی مصوبه معافیت مالیاتی روز گذشته مجلس است. این مصوبه به ضرر نیروی کار بخش خصوصی است.
 زارع افزود: زمانی که در مجلس صحبت از عدالت و دادخواهی می کنیم نباید مصوبه ای تصویب شود که بین کارکنان و نیروی کار بخش خصوصی تبعیض وجود داشته باشد،  مزایای نیروی کار بخش خصوصی بسیار کمتر از کارمندان است این به ضرر نیروی کار است. سقف معافیت مالیاتی را در کمیسیون تلفیق ۲میلیون تعیین کرده بودیم. معافیت یک و نیم میلیون تومانی با زیرکی دولت در صحن مطرح و رأی آورد. دیگر حقوق زیر ۲میلیون با شرایط فعلی جامعه  بی ارزش و برای زندگی کفاف نمی دهد. مجلس باید این موضوع را با دقت بررسی کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶، سقف معافیت مالیات بر حقوق و دستمزد را برای کارمندان شاغل در بخش دولتی در سال ۱۳۹۶، ماهانه ۲ میلیون تومان و برای سایرین ۱٫۵ میلیون تومان مصوب کردند، مصوبه‌ای که کارگران و کارمندان بخش خصوصی آن را تبعیضی آشکار می‌دانند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.