نبود “قیر” پروژه‌های وزارت راه را تعطیل کرد

0

نائب رییس کمیسیون عمران با اشاره به جلسه روز گذشته این کمیسیون گفت: شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت باید طبق بخشنامه‌ی دولت قیر مورد نیاز را تا پایان تیرماه به نرخ یارانه‌ای در اختیار وزارت راه و ترابری قرار دهد، اما انجام ندادن این کار موجب تعطیلی کلیه پروژه‌های وزارت راه در سال جاری شده است.
به گزارش ConsBankبه نقل از ایسنا، محسن نریمان با اشاره به بررسی مشکلات ناشی از تامین نشدن قیر مورد نیاز پروژه‌های عمرانی، گفت: با وجودی که دولت طی بخشنامه‌ای اعلام کرده است تا پایان سال مالی ۱۳۸۸ در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۳۸۹، قیر به نرخ یارانه‌ای در اختیار دستگاههای اجرایی قرار گیرد، ولی براساس اعلام وزارت راه و ترابری از ناحیه‌ی وزارت نفت و شرکتهای تابعه برای دریافت قیر مورد نیاز، پروژه به شدت تحت فشار بوده و این شرکت‌ها به در اختیار گذاشتن قیر یارانه‌ای تمکین نمی‌کنند.
وی افزود: این تمکین نکردن وزارت نفت و شرکتهای تابعه در شرایطی اتفاقی افتاده است که وزارت راه و ترابری مبالغ پرداختی را بر اساس قیمت یارانه‌ای قیر پرداخت کرده است.
وی تاکید کرد: این اقدام شرکت‌های زیر مجموعه‌ی وزارت نفت خلاف مقررات بوده و موجب تعطیلی کلیه‌ی پروژه‌هایی که در سال ۱۳۸۹ نیازمند قیر بوده، شده است.
نریمان تاکید کرد: شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت باید طبق بخشنامه‌ی دولت قیر مورد نیاز را تا پایان تیرماه به نرخ یارانه‌ای در اختیار وزارت راه و ترابری قرار دهند که البته امیدواریم بر اساس تفاهم انجام شده بین مدیر عامل شرکت پالایش و پخش و معاونان وزارت راه این مشکل به زودی رفع شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.