نحوه فروش واحدهای «بالای یک میلیارد تومان» در شمال تهران

0

در شرایط فعلی که بازار مسکن بنا به گفته برخی از مشاوران املاک آشفته است و خریداران و فروشندگان ملک آینده بازار را از لحاظ قیمت نمی‌توانند پیش‌بینی کنند، تعدادی از مالکان واحدهای مسکونی که ارزش ملکشان بالای یک میلیارد تومان می‌رسد، سعی در فروش هرچه زودتر ملکشان دارند؛ چراکه اگر قیمت در بازار مسکن باز هم با کاهش مواجه شود متحمل ضرر خواهند شد و از سوی دیگر اگر قیمت‌ها افزایش پیدا کند به علت آنکه برای این دسته از واحدهای مسکونی خریدار به سختی پیدا می‌شود ممکن است با راکد ماندن سرمایه‌شان پذیرای ضرر شوند.
این نوع واحدهای مسکونی که اکثر آنها در برج یا عمارت‌های مناطق شمال تهران واقع هستند و از امکانات رفاهی و تفریحی خاصی بهره‌مند هستند، از نرخ‌های پیشنهادی بیش از یک میلیارد تومان برخوردار می‌باشند.
اما راه‌حلی که مالکان این واحدهای میلیاردی برای فروش پیشنهاد کرده‌اند «فروش با شرایط ویژه» یا «پرداخت با شرایط ایده‌آل» است.
تعریف «فروش با شرایط ویژه» یا «پرداخت با شرایط ایده‌آل» به این شرح است: در شرایط معمول هر خریدار با خرید یک واحد مسکونی ۳۰ درصد از مبلغ خرید را در حین مبایعه‌نامه و مابقی مبلغ پرداختی را در زمان تنظیم سند پرداخت خواهد کرد، اما شرایط ویژه‌ای که برای خریداران تعریف شده است به منظور پرداخت اقساطی ۵۰ درصد از ارزش معامله است، به‌طوری که خریدار طی دو ماه اول ۵۰ درصد (به ازای هر یک ماه ۲۵ درصد) مبلغ کل را می‌پردازند و باقیمانده مبلغ را طی اقساط ۱۰ ماهه با پرداخت ۵ درصد از ارزش معامله در هر ماه پرداخت خواهند کرد، اما نکته‌ای که قابل ذکر است این است که برخی از مالکان پول لازم هستند و به همین خاطر مبلغی را جهت سود از لحاظ اقساطی فروختن ملک خود دریافت نمی‌کنند در صورتی که عده دیگری از فروشندگان، ملک‌های خود را به صورت اقساط برای فروش می‌گذارند، اما با این تفاوت که درصد سودی را تعیین می‌کنند.
یک مشاور املاک در محدوده زعفرانیه در رابطه با چگونگی انتخاب میزان سود گفت: اغلب مالکان این واحدها به دلیل آنکه شغل آزاد دارند درصد سود را طبق عرف بازار اعلام می‌کنند و درصدی که امروز عرف بازار می‌پسندد، ماهانه ۳ درصد سود است.
برای مثال یک واحد مسکونی ۳۲۵ متری نوساز در زعفرانیه که از دید کل تهران بهره‌مند است و بنا به گفته مالک این واحد، سازه‌ای بی‌نظیر و با مشاعات بسیار عالی است، با شرایط ویژه برای فروش به بازار عرضه شده است.
مالک دیگری واحد ۲۶۰ متری خود را در زعفرانیه با شرایط ویژه‌ای (۳۰۰ میلیون تومان نقد و باقی مانده مبلغ را طی ۲۴ قسط ۵۶ میلیون تومانی) برای فروش اعلام کرده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.