نخستین خط مترو بدون راننده در تهران

0

نخستین خط مترو بدون راننده در پایتخت راه‌اندازی شده و قرار است این شرکت در برنامه‌های آتی به سمت مترو خودکار برود.
به گزارش تهران امروز، محسن هاشمی که روز گذشته در جلسه محیط‌زیست شهری با محوریت حمل‌و‌نقل و هوای پاک حضور یافته بود به سیاست‌ها و تکنولوژی‌های کشورهای توسعه یافته در زمینه مترو اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در برخی کشورها خطوط مترو خودکار بوده و واگن‌ها با هدایت سیستم‌های الکتریکی راه افتاده و بعد از خدمات‌رسانی به‌صورت خودکار در جایگاه خود قرار می‌گیرند.
او افزود: ما نیز در تهران قصد داریم خطوط خودکار راه‌اندازی کرده و در این راستا برای اولین بار قرار است خط خودکار در خط ۴ از ایستگاه بیمه در میدان آزادی تا فرودگاه مهرآباد راه‌اندازی شود که این یک اتفاق مهم در سیستم حمل‌و‌نقل ریلی درون‌شهری خواهد بود.
مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به چالش‌های زیست‌محیطی تهران گفت: آلودگی هوا یکی از بحث‌های کلیدی است و با توجه به اینکه ایران نیز جزئی از جمعیت هفت میلیاردی جهان است، باید در زمینه کاهش گازهای گلخانه‌ای وظایفی را که بر عهده دارد، انجام دهد. باید توجه داشت که ۸۹ درصد از آلودگی‌ها متعلق به منابع متحرک است که این موضوع نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد. هاشمی افزود: میزان گازهای گلخانه‌ای تولید شده تا سال ۲۰۰۶ بالغ بر ۴۴ گیگاتن بوده است و این میزان در صورتی که منابع تولیدی آلودگی کنترل نشود، افزایش می‌یابد.
او با تاکید بر این نکته که بیش از ۱۲ شهر جهان از مترو سبک و سنگین استفاده می‌کنند،‌ گفت: دلیل این امر آن است که برای ایجاد مترو به کریدور ۹ متری زیر زمین احتیاج است و می‌تواند حداقل ۵۰ هزار سفر در مسیر را به سرانجام برساند و در سال ۲۰۱۵ با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده ۳۰۰ شهر در آسیای دور و میانه دارای مترو خواهند شد و به این ترتیب ۵۶۰ شهر مجهز به سیستم مترو می‌شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.