نرخ اجاره و خرید مسکن در جنوب تهران

0

در گذشته به علت نبود درآمد کافی، چندین خانواده مجبور به سکونت در یک ملک مسکونی بودند و هدف ساکنان از این انتخاب، تقسیم مبلغ اجاره به میزان تعداد خانواده یعنی کاهش نرخ اجاره بود. این نوع سکونت، بیشتر تا قبل از ۳۰ سال پیش رواج داشت، اما مدتی است که دوباره این نحوه سکونت در برخی از منطقه‌های جنوبی تهران دیده می‌شود.
یک مشاور املاک فعال در ‌هاشم‌آباد واقع در خاوران در رابطه با افزایش سکونت دسته‌جمعی خانواده‌ها در یک واحد مسکونی به «دنیای اقتصاد» خبر داد و گفت: وضعیت بازار اجاره در هاشم‌آباد جالب نیست؛ چراکه توان مالی مستاجران در این منطقه بسیار ضعیف است به‌طوری که تعداد زیادی از اجاره‌نشین‌ها در این محله به‌طور اشتراکی یک واحد یا ملک مسکونی را اجاره می‌کنند تا نرخ اجاره بها بین افراد ساکن تقسیم شود و هر خانواده از سهم کمتری از پرداخت نرخ اجاره بهره‌مند شود این مساله نشان‌دهنده ضعف نهاد و سازمان‌های مربوطه است که برای این دسته از اقشار جامعه که در تنگنای مالی قرار دارند چاره‌ای نمی‌اندیشند و تسهیلات ویژه‌ای را در اختیار آنها قرار نمی‌دهند.
در حال حاضر قیمت پیشنهادی هر مترمربع آپارتمان نوساز در هاشم‌آباد بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت هر مترمربع آپارتمان چند سال ساخت بین ۸۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومان از سوی مالکان اعلام شده است. از طرف دیگر این روزها اکثر خریداران با سرمایه ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به قصد خرید به بازار مراجعه می‌کنند و این دسته از خریداران با کمک ۲۰ میلیون تومان وام مسکن، می‌توانند یک واحد ۴۰ متری را خریداری کنند.
وی گفت: بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی در اواخر مهرماه با کمی رونق مواجه شد که با شروع ماه محرم بازار دوباره کساد و بی‌رونق شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.