نرخ بیکاری اسپانیا از ۲۰ درصد گذشت

0

یک روزنامه محافظه کار اسپانیایی گزارش داد، نرخ بیکاری این کشور طی سه ماه نخست ۲۰۱۰ به بیش از ۲۰ درصد رسیده که این رقم بالاترین رکورد از سال ۱۹۹۷ میلادی به شمار می رود .
 به گزارش ConsBank به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه امار اسپانیا نیز قرار است اوایل هفته آینده گزارش نرخ بیکاری این کشور را منتشر کند. بر اساس این گزارش تعداد بیکاران اسپانیایی طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸۶۲۰۰ نفر افزایش داشته است و به بیش از ۴٫۶۱ میلیون نفر رسیده است . به این ترتیب نرخ بیکاری اسپانیا طی سه ماه نخست ۲۰۱۰ به بیش از ۲۰٫۰۵ درصد رسیده است .
نرخ بیکاری اسپانمیا در سه ماه پایانی ۲۰۰۹ به ۱۸٫۸۳ درصد رسیده بود . تعداد بیکاران اسپانیایی در آن زمان به ۴٫۳۳ میلیون نفر رسیده بود . موسسه آمار اسپانیا هنوز موضع گیری رسمی در قبال گزارش منتشر شده در روزنامه ای بی اس نداشته است . نرخ بیکاری اسپانیا از اواخر سال ۲۰۰۸ و تشدید بحران در بخش مسکن این کشور روندی صعودی داشته است .
اسپانیا بالاترین نرخ بیکاری را در بین ۱۶ کشور عضو یورو در اختیار دارد و بیش از نیمی از بیکاران در دو سال اخیر در اتحادیه اروپا به اسپانیا اختصاص دارد .
افزایش بیکاری به چالشهای اقتصادی دولت سوسیالیست اسپانیا دامن زده است . اسپانیا نیز با بحران بدهی و کسری بودجه روبرو است . خوزه لوییس زاپاترو نخست وزیر اسپانیا ضمن بالا توصیف کردن نرخ بیکاری این کشور قول داد دولت این کشور تمامی تلاش خود را برای کاهش بیکاری در ماه آوریل به کار خواهد گرفت .
مقابله با بحران بیکاری طی ماههای آینده روند مثبتی خواهد داشت . النا سالگادو وزیر دارایی اسپانیا نیز پیش بینی کرد نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۰ به بیش از ۱۹ درصد خواهد رسید .
رشد اقتصادی اسپانیا پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا طی سه ماه پایانی ۲۰۰۹ با افت ۰٫۱ درصدی روبرو شده است . دولت اسپانیا پیش بینی کرد رشد اقتصادی این کشور از شش ماه دوم ۲۰۱۰ افزایش خواهد یافت .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.