نرخ کارمزد صدور چک بانکی اعلام شد

0

بانک مرکزی، نرخ کارمزد صدور چک بانکی و چک بین بانکی را به ترتیب هر فقره ۲ هزار تومان و ۳ هزارتومان اعلام کرد.
به گزارش consbank به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، این بانک نرخ کارمزد صدور چک بانکی و چک ( رمزدار) بین بانکی را به ترتیب هر فقره ۲۰ هزار ریال و ۳۰ هزار ریال عنوان و اعلام کرد که دریافت هر مبلغی اضافه بر مبالغ فوق الذکر، تخلف محسوب می شود.
بانک مرکزی در اطلاعیه خود آورده است: پیرو بخشنامه شماره ۲۱۰۰۶۸/۸۸ مورخ ۸/۱۰/۱۳۸۸ در خصوص ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی، در ارتباط با ماده ۴۴ آیین نامه مذکور مبنی بر " یک ماه پس از ابلاغ این آیین نامه، پرداخت وجه نقد بیش از سقف مقرر در هر روز توسط اشخاص مشمول ( به ویژه موسسات اعتباری) به ارباب رجوع، ممنوع است" با ارسال بخشنامه ای به کلیه بانکهای دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک، موسسه اعتباری توسعه و موسسه اعتباری شهر، آنها را ملزم به رعایت برخی موارد کرد.
بر این اساس اعلام شده که سامانه تسویه ناخالص آنی ( ساتنا)، زمینه لازم برای انتقال وجه به طور فوری بین حسابهای مشتریان در دو بانک مختلف و بدون هیچ گونه کارمزدی را فراهم ساخته است.
همچنین بانکها و موسسات اعتباری مشمول مفاد ماده ۴۴ آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی، موظفند ضمن تشریح و اعلام مزایای استفاده از سامانه مذکور( با اطلاع رسانی مناسب در محل شعب و یا از هر طریق دیگر)، شرایط بهره برداری آسان و سریع از این سامانه را برای کلیه مشتریان خود به نحو مقتضی فراهم نمایند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.