ویژگی هایی که یک نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز باید داشته باشد

0
نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز

مدیریت پروژه ساخت و ساز جزئیات زیادی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد- از اجرای جلسات برای پیگیری تغییرات و مدیریت بودجه. برای کمک به مدیریت تعداد زیادی کارکنان و پروژه های چندگانه، مدیران پروژه باید از نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز استفاده کنند، همانطور که در کلیه پروژه ها در هر زمینه ای، مدیران نیازمند به استفاده از نرم افزارهای مدیریت پروژه جهت ارتقای عملکرد پروژه می باشند.

اینگونه ابزارها جزئیات مهم را به صورت سازمان دهی شده در یک مکان نگه داشته و سبب می شوند هر پروژه ای طبق زمان و بودجه مورد نظر، پیش برود. این ابزارها همچنین ارتباط و همکاری اعضای تیم و سهامداران در طول مسیر انجام پروژه حفظ می کنند.

قبل از خرید نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز ، بایستی در مورد اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید، چه نوع پروژه ای را مدیریت می کنید و چه عواملی به تیم شما کمک می کند تا موثرتر و کاراتر عمل کنند، بیندیشید.

اگر به عنوان مدیر پروژه ساخت و ساز در حال فعالیت هستید، به دنبال ابزاری باشید که ویژگی های اساسی زیر را دارا باشد:

ارزیابی و برآورد کردن

در اغلب موارد، قابلیت برآورد کردن و تخمین زدن، اولین و مهم ترین ویژگی نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز می باشد. این ویژگی سبب پیشبرد پروژه طبق بودجه تعیین شده می شود که یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک پروژه ساخت و ساز می باشد. همزمان با در نظر داشتن بودجه، شما تمایل دارید کسب درآمد کرده و سودآور بمانید. به دنبال پلتفرمی باشید که به شما کمک می کند. برخی از نرم افزارها ممکن است با نرم افزار برنامه ریزی منابع ادغام شوند تا ارزیابی دقیق تری را بر اساس جدول زمانی و قابلیت های تجهیزات شما تأمین کنند.

مدلسازی اطلاعات پروژه

اغلب پروژه های صنایع ساخت و ساز بسیار پیچیده هستند و شامل تعداد زیادی سهامدار و دوره های زمانی طولانی هستند. با گذشت زمان، انبوهی از اطلاعات و نقشه ها روی هم انباشته می شوند. بسیار مهم است که از این منبع در حال گسترش داده ها در هر مرحله از چرخه عمر پروژه بتوانیم استفاده کنیم و اطلاعاتی را که نیازمندیم بیابیم. بنابراین مدلسازی اطلاعات پروژه بسیار مفید است. به دنبال مشخصه هایی باشید که به شما کمک می کند به راحتی مدل ها، اطلاعات عملیات های انجام شده، امور مالی و رهبری همراه با تجزیه و تحلیل و تنظیم گزارش، ارائه دهند.

مدیریت هزینه ها و حسابداری

تقریباً هر نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز، قابلیت های پایه ای بودجه بندی و ارزیابی را ارائه می دهد. یک ابزار مدیریت هزینه کارآمد، شامل برآورد و پیش بینی می شود تا به شما یک تصویر کلی از گزارش های مالی هر پروژه ارائه دهد. هنگامی که شما بتوانید به طور موثری این جزئیات را پیگیری کرده و دنبال کنید، احتمال غافلگیر شدن و مواجه شدن با اتفاقات غیرمنتظره کاهش می یابد. اگر عملیات حسابداری در شرکت انجام می شود، این ویژگی، ضروری می باشد.

صفحات اکسل برای پیگیری هزینه ها و لیست های پرداخت مناسب می باشند، اما دسترسی به اطلاعات و به اشتراک گذاشتن آنها با افرادی که برای اخذ تصمیم، نیاز به این اطلاعات دارند، آسان نیست. بسیاری از ابزارهای مدیریت پروژه ساخت و ساز شامل قابلیت های حسابداری می باشند که به شما اجازه می دهند که بودجه ها، لیست های پرداخت، صورتحساب ها را پیگیری کرده و جریان نقدی را با یک نگاه بتوانید ببینید. در حالت ایده آل، شما قادر خواهید بود روش های پیش بینی مختلف را بر اساس موضوع موردنظر انتخاب کنید.

مدیریت سایت ساخت و ساز

به محض اینکه سایت های کاری شروع به کار کنند، برای مدیر پروژه نظارت کارهای سایت بسیار مشکل خواهد بود. به دنبال نرم افزارهایی باشید که از ویژگی مدیریت سایت برخوردار باشند تا به ایجاد و ارتباط روزانه با برنامه های کاری، در تماس بودن با اعضای تیم و ضبط نتایج کارهای روزانه در پایان هر شیفت کاری کمک کنند.

تجزیه و تحلیل داده های عملیاتی

اغلب ابزارهای مدیریت پروژه ساخت و ساز به شما کمک می کنند تا روند کار را سازماندهی کرده، ارتباط با مشتری را حفظ کرده و پروژه ها را مدیریت کنید. معمولاً نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز از ویژگی گزارش دهی برخوردار می باشد که به بهروه وری و بکارگیری دارایی های شما کمک می کند. شما ممکن است با ردیابی هزینه ها و برنامه ها، قادر به نظارت بر منابع و اندازه گیری ارزش کسب شده باشید. از این طریق شما می توانید بهره وری را افزایش داده، عملکرد را بهبود بخشیده و بینش استراتژیک به دست آورید. اگر شما با مشکل کمبود نیروی کار مواجه باشید(یک مشکل جدی برای اغلب پروژه های ساخت و ساز)، می توانید به سرعت متوجه آن شده و سریعاً اقدام نمایید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.