نشانه‌ای از فرهنگ ایرانی در معماری نیست

0
به گزارش Consbank، محمدعلی صرامی با اشاره به برگزاری نشست فرهنگ و معماری با موضوع «معماری به مثابه کالای فرهنگی امروز»، اظهار کرد: اکنون که معماری تبلوری از فرهنگ یک جامعه است، این سلسله نشست‌ها با موضوع فرهنگ و معماری به بررسی نقش فرهنگ در معماری می‌پردازند. او با اشاره به معرفی اصفهان به‌عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، ادامه داد: در این نشست‌ها به‌دنبال معرفی معماری به سبک ایرانی اسلامی هستیم که بتواند معرف فرهنگ ما باشد.

صرامی به چالش‌های معماری میان دو موضوع زیبایی‌شناسی و مباحث انسانی از یک طرف و مباحث اقتصادی کارفرما در طرف دیگر اشاره و بیان کرد: در این جلسه به این پرسش پاسخ داده شد که معمار چگونه می‌تواند به مباحث عمیق زیبایی‌شناسی در عین حصول رضایت خاطر کارفرما در حوزه‌های اقتصادی بپردازد. معمار باید به‌گونه‌ای کارفرما را راضی نگه دارد که مانعی برای تحقق نیافتن ایده‌های فرهنگی او نشود.

او از همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و دانشکده‌ی فنی مهاجر در این سلسله نشست‌ها خبر دارد و اظهار امیدواری کرد این جلسات بتوانند در استفاده از معماری متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی موفق باشند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.