نکاتی که در نصب تابلوی دیواری باید در نظر بگیریم

0
نصب تابلوی دیواری

چگونگی نصب صحیح تابلوهای دیواری یکی از معماهای دیرین دکوراسیون داخلی است. در صورتی که یک اثر هنری به گونه ای نامناسب به دیوار نصب شود، جلوه ناخوشایندی به فضا خواهد بخشید. برآنیم تا در این مطلب، قوانین ناگفته ای را که نیاز دارید در این زمینه بدانید، در اختیار شما قرار دهیم. قصد داریم این موضوع را یک بار برای همیشه به روشنی برای شما بیان نماییم. راهنمایی های لازم جهت یافتن مکان مناسب نصب تابلوی دیواری را به صورت مرحله به مرحله در اختیارتان قرار خواهیم داد.

یک اثر هنری در سایز مناسب انتخاب کنید.

نصب تابلوی دیواری

به عنوان اولین و مهم ترین گام، بایستی اطمینان حاصل کنید که سایز تابلوی دیواری شما متناسب با مکانی که برای نصب در نظر گرفته اید، باشد. یک اثر هنری خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نسبت به دیوار، ناخوشایند به نظر خواهد رسید.

اگر تابلوی دیواری را مستقیماً در پشت وسایلی مانند مبل یا بوفه قرار می دهید، خوش شانس خواهید بود، زیرا ترفندی وجود دارد که اندازه گیری های خود را به چشم ببینید.

در حالت ایده آل، وسیله مورد نظر باید کمی عریض تر از تابلوی دیواری باشد. قانونی در این مورد وجود دارد که می گوید، تابلوی شما بایستی دو سوم طول وسیله ای باشد که در زیر آن قرار گرفته است.

اگر مایلید اثر هنری را روی یک دیوار مستقل نصب نمایید، تا حدودی پیچیده تر خواهد شد. قانون و قاعده متعارف برای این مورد این می باشد که اثر هنری باید چهار هفتم دیوار مورد نظر را بگیرد. برای تجسم و محاسبه این ابعاد، با اندازه گیری طول و عرض دیوار شروع کنید. سپس، هر یک از اندازه ها را در ۰٫۵۷۱ ضرب کنید تا چهارهفتم ابعاد دیوار را به دست آورید.

مکان نصب را با اتاق تطابق دهید.

نصب تابلوی دیواری

در گذشته، قانون به این صورت بود که بایستی اثر هنری تقریباً در مقابل چشم قرار گیرد. اما مسلماً افراد با قد متفاوت، چشم هایشان در ارتفاع متفاوتی قرار خواهد داشت. امروزه گفته می شود که مرکز یک اثر هنری باید ۱٫۴۵ متر از زمین فاصله داشته باشد.

شما می توانید از این اعداد و ارقام به عنوان راهنمایی استفاده کنید، از اینکه بخواهید متناسب با فضای مورد نظر تصمیم گیری کنید نترسید. برای مثال، هنگامی که اتاقی دارای سقف بلند می باشد، ممکن است احساس کنید که تمایل دارید تابلوی دیواری را بالاتر از حد معمول نصب نمایید.

نصب گالری های دیواری

نصب تابلوی دیواری

معمولاً افراد ترجیح می دهند از نصب گالری های دیواری بپرهیزند، زیرا آنها معتقدند که نصب چندین اثر هنری در کنار هم به گونه ای که به لحاظ اصول زیبایی شناختی، خوشایند به نظر برسد، بسیار سخت می باشد. همچنین، آنها می گویند نصب یک اثر هنری نسبت به گالری دیواری، نیاز به تلاش و صرف وقت کمتری دارد.

همه چیز بستگی به چگونگی شروع شما دارد. به محض اینکه همه تابلو ها را جمع آوری کردید، در مورد چیدمان آنها تصمیم بگیرید. ابتدا آنها را بر روی زمین کنار هم قرار دهید تا بتوانید تغییرات لازم را اعمال نمایید. یکی از تابلوها را در مرکز قرار داده و اطراف آن را کم کم پر کنید. با قرار دادن اولین اثر در فاصله ۱٫۴۵ متر از سطح زمین شروع کنید و سپس بقیه تابلو ها را اضافه نمایید.

نصب تابلوی دیواری

اگر مطمئن نیستید که بهترین راه نصب تابلوی دیواری چگونه باید باشد، به ما اعتماد کنید. پیشنهادات ما به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید با انتخاب مکانی مناسب برای نصب تابلوی دیواری و یا آثار هنری دیگر، فضای خوشایندی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.