نقدینگی کنترل شود، قیمت مسکن افزایش نمی یابد

0

عدم افزایش نقدینگی در فرآیند هدفمند کردن یارانه‌ها،ادامه سیاست‌های انقباضی دولت در کنار سامانه کد رهگیری از افزایش قیمت مسکن تا پایان سال و سال آینده جلوگیری خواهد کرد.
منوچهر خواجه دلویی معاون امور ساختمان و مسکن وزیر مسکن و شهرسازی در گفت‌و‌گو با فارس در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مسکن تا پایان سال جاری و یا از اوایل سال آینده با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها افزایش می‌یابد، اظهار داشت: قیمت مسکن تا پایان سال جاری با برنامه‌هایی که دولت در طرح مسکن مهر در دست اجرا دارد، افزایش نخواهد یافت.
وی افزود: درخصوص این که آیا با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها از سال آینده قیمت مسکن نیز افزایش خواهد یافت، باید بگویم آنچه دولت در هدفمندی یارانه‌ها طراحی کرده است، موجب افزایش نقدینگی عمومی نمی‌شود.
خواجه دلویی ادامه داد: ‌در حقیقت در طرح هدفمندی یارانه‌ها بخشی از هزینه‌های انرژی را که مردم می‌خواهند پرداخت کنند، دولت ارائه می‌کند. بنابراین حجم نقدینگی در جامعه افزوده نمی‌شود.
معاون امور ساختمان و مسکن وزیر مسکن و شهرسازی تاکید کرد: اگر طرح هدفمندی یارانه‌ها به این شکل عمل کند قیمت مسکن نیز افزایش نخواهد یافت.
خواجه دلویی خاطر نشان کرد: مهمترین موضوعی که بر روی رشد قیمت مسکن تاثیر می‌گذارد رشد نقدینگی در جامعه است که می‌بینیم هیات دولت همچنان بر سیاست انقباضی تاکید دارد.
وی افزود: تا زمانی که نقدینگی در جامعه رشد پیدا نکند و در کنار آن سامانه کد رهگیری که با هدف مقابله با سوداگری مسکن تهیه شده اجرا شود، قیمت مسکن افزایش نخواهد یافت.
به گفته وی، سیاست دولت رونق تولید مسکن و افزایش عرضه است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.