نقل ‌و انتقال پیش از موعد اجاره‌نشین‌ها به خاطر یارانه‌ها

0

واسطه‌های بازار مسکن می‌گویند، برنامه دولت موسوم به یارانه‌ها باعث شده فصل نقل‌وانتقال اجاره‌نشین‌ها زودتر از موعد فرا برسد.
به گزارش consbank به نقل از دنیای اقتصاد، این اواخر تعداد مستاجرانی که برای تمدید قرارداد یا جست‌وجو برای ملک اجاره‌ای به بنگاه‌های مسکن مراجعه می‌کنند، افزایش پیدا کرده است و بازار اجاره مسکن زودتر از تابستان رونق گرفته است.
برخی مشاوران املاک، گرم شدن تنور اجاره‌ها را به خاطر نگرانی مستاجران از تبعات طرح یارانه‌ها عنوان می‌کنند.
آنها می‌گویند مستاجران برای اینکه تورم احتمالی در نرخ اجاره‌های سال بعد نصیبشان نشود، تلاش می‌کنند تا هفته‌های پایانی سال‌جاری، قرارداد جدید را امضا کنند.
در این میان آن دسته از مستاجرانی که مهلت قرارداد فعلی آنها تابستان سال آینده به پایان می‌رسد مذاکره با صاحب‌خانه برای تمدید پیش‌از موعد را شروع کرده‌اند.
خبرها از بازار مسکن در تهران به تازگی حاکی از «سنت‌شکنی قانون اجاره‌نشینی» توسط مستاجران است. معمولا بازار اجاره واحدهای مسکونی از لحاظ جابه‌جایی یا تمدید در فصل تابستان داغ‌تر از فصول دیگر سال است؛ چراکه اکثر قراردادهای مربوط به اجاره واحدهای مسکونی در سه ماه تابستان به خصوص در شهریورماه صورت می‌گیرد، این در حالی است که در حال حاضر برخی از مناطق تهران شاهد استقبال مستاجران از بازار اجاره است.
در این بین تعدادی از مشاوران املاک فعال در جنوب تهران درباره وضعیت فعلی بازار اجاره اظهار کردند: سال‌های گذشته، تابستان به عنوان فصل جابه‌جایی مستاجران شناخته می‌شد، اما اکنون ما شاهد جابه‌جایی یا تمدید قراردادهای بسیاری از مستاجران هستیم در صورتی که این اتفاق جزو رویدادهای نادر در بازار مسکن است.
صالحی مشاور املاکی در جنوب تهران در ادامه افزود: علت جابه‌جایی مستاجران در این فصل از سال، نگرانی از تاثیر اجرا شدن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها بر بازار مسکن و در نهایت افزایش احتمالی نرخ اجاره و قیمت مسکن در سال جدید است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.