نمی‌توان الگوی ساخت را براساس متراژ ۷۵-۸۰ متر تعیین کرد

0

عضو هیات علمی دانشگاه تهران موارد مطرح شده درباره مسکن در لایحه برنامه پنجم را مفید دانست و اظهار کرد:‌ در دورانی قرار داریم که علاوه بر عرضه باید برای تقاضا نیز برنامه‌ریزی کنیم.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا، بیت‌الله ستاریان درباره رعایت اصول معماری اسلامی که در لایحه برنامه پنجم مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار کرد: رعایت این اصول از محسنات معماری محسوب می‌شود و توصیه بسیار خوبی است.
وی با بیان این‌که این مساله با مشکل مسکن ارتباط چندانی ندارد، اضافه کرد: ‌رعایت اصول معماری اسلامی توصیه‌ای است که به‌منظور توجه به فرهنگ معماری،‌ ایرانی و سکونت مردم مطرح شده و بسیار مفید است.
این کارشناس مسکن درباره تولید و عرضه واحدهای مسکونی کوچک توسط بخش غیردولتی برای زوج‌های جوان طبق لایحه برنامه پنجم توسعه، گفت: این طرح با مسکن مهر متفاوت است و توصیه‌ای است که کارشناسان بارها آن را مطرح کرده بودند.
ستاریان گفت: نمی‌توان الگوی ساخت را براساس متراژ ۷۵-۸۰ متر تعیین کرد چراکه واحدهای کوچکتر برای افرادی که اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند نیاز داریم تا هزینه ساخت کاهش یابد و زوج‌های جوان توانایی تهیه آن را داشته باشند.
این کارشناس مسکن ادامه داد: در دوره‌ای هستیم که باید علاوه بر عرضه، برای متقاضیان نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم.
عضو عیات علمی دانشگاه تهران درباره رعایت بیمه کیفیت ساختمان که مورد اشاره لایحه برنامه پنجم است، اظهار کرد: بیمه کیفیت ساختمان نیز حتما باید انجام شود تا شرکت‌های بیمه و بیمه‌های خصوصی وارد حوزه ساخت و ساز شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.