نهایت اندیشه مینیمال در طراحی شیرآلات و محصولات بهداشتی

0

نهایت اندیشه مینیمالکمپانی جی‌او (JEE-O) در قلب ایالت نیویورک پدیدآورنده نسلی بسیار چشم‌نواز و حیرت‌انگیز از شیرآلات و محصولات بهداشتی است. در این مجموعه موفق ۴ خط طراحی و تولید وجود دارد که شامل شیر‌آلات، وان، سرویس روشویی و دوچرخه می‌شود. روح لوکس و رویکرد سادگی در پس تمام تولیدات این کمپانی دیده می‌شود. شیوه قالب‌سازی مدرن مجموعه جی‌او به رهبری طراح خوش‌فکر لمرت مورمن (Lammert Moerman) سبکی بسیار فراگیر در عرصه محصولات خانگی پدید آورده است. به جرئت می‌توان گفت که در میان نام‌های بی‌شمار تولیدکننده محصولات بهداشتی و خانگی سری محصولات سوهو (SOHO) از مجموعه جی‌او به وضوح می‌درخشد. ساختار مستقل شیرآلات سوهو به ‌لطف بدنه برنجی بسیار نرم و سبک، حسی از آرامش به کاربر منتقل می‌کند. این در حالی است که سری این محصولات در متریال‌های دیگری نظیر فولاد ضد زنگ و همچنین سنگ طبیعی فرم داده‌شده به‌و‌سیله دستگاه‌های سی‌ان‌سی ویژه برای سنگ طراحی و تولید می‌شود. تمام سری محصولات سوهو به رنگ سیاه است و کنترل و تنظیم آب به شکل اهرمی انجام می‌گیرد.

نهایت اندیشه مینیمالوان‌های شکیل کمپانی جی‌او با نام دادو (DADO) شناخته می‌شود که به‌پشتوانه رویکرد مینیمال حاکم بر الگو‌های طراحی این مجموعه، ظاهری بسیار متفاوت به خود گرفته است. این محصولات با ترکیبی بسیار هوشمندانه و ویژه از سنگ‌های کوارتز و رزین تولید می‌شود. شمایل نوستالژیک این وان‌ها شاید نخستین چیزی باشد که به ذهن بیننده خطور می‌کند. این در حالی است که بهره‌مندی از المان‌ها و مصالح طبیعی در ساخت این محصولات با اینکه بر وزن آن‌ها افزوده است، اما حس خرسندی بسیار لذت‌بخشی به کاربر منتقل می‌کند. همچنین ضمانت‌نامه ۲۵ساله استفاده از این محصول نشان از ظرفیت بسیار بالای گروه تولید و صحت توانمندی‌های اجرایی آنان دارد.

دوش‌های ایستاده جی‌او به ‌طور کلی در زیرمجموعه سری محصولات سوهو قرار می‌گیرد. سبک طراحی این محصولات خاص بر پایه الگوی کلی کالکشن سوهو و از جنس فولاد آب‌دیده است. تمام اشکال پاشش آب از قبیل بارش بارانی، پرفشار و پودری در این محصولات پیش‌بینی شده است که به کمک دستگیره‌های چدنی پایین این دوش‌های قابل تنظیم است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.