نورپردازی اتاق خواب

0
نورپردازی اتاق خواب

فضای اتاق خواب بخشی از خانه است که مایلیم پس از هر روز خسته کننده، لحظات آرامش بخشی را سپری کنیم. با وجود سبک های طراحی داخلی که هر لحظه در حال تغییر هستاند، می توانیم دکوراسیون خاصی را با نورپردازی اتاق خواب ، برای این فضا در نظر بگیریم.

با توجه به اینکه تکنیک های نورپردازی، بخش مهمی از دکوراسیون داخلی محسوب می شوند که منجر به ارتقای چشم انداز کلی هر فضایی می شوند، در این مقاله ایده های گوناگونی از روش های مناسب نورپردازی اتاق خواب را به شما ارائه خواهیم داد.

با اصول کلی، نورپردازی اتاق خواب را شروع کنید.

دو نوع نورپردازی وجود دارد:

  • نورپردازی مستقیم
  • نورپردازی غیرمستقیم

نورپردازی مستقیم

نورهای دیواری، وسایل روشنایی آویز، لامپ های زمینی، لوسترها، همه روشنایی مستقیم دارند. اساساً، هر وسیله روشنایی که نور را برای یک ناحیه به طور مستقیم تأمین می کند، از دسته نورپردازی مستقیم محسوب می شود.

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی غیرمستقیم

نورپردازی غیرمستقیم به نورهایی گفته می شود که نور را به سمت بالا هدایت کرده و یا بر روی هر سطحی منعکس می کنند. به عنوان مثال، طراحی سقف کاذب با نوارهای LED، نورپردازی تخته بالای تخت برای برجسته سازی وسایل دکوری خانه یا سیستم نورپردازی زیر تخت، همه اینها جزء نورپردازی غیرمستقیم محسوب می شوند.

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب – تا چه اندازه روشنایی کاربردی، مهم می باشد.

نورپردازی کمد لباس ها

در کنار نورهای وسایل روشنایی دیواری یا سقفی، انواع دیگری از نورپردازی وجود دارد که دسترسی در فضای اتاق  خواب را راحت تر می سازد، مانند نورپردازی کمد لباس ها! نورپردازی کمد لباس باعث افزایش کارایی کمد لباس می شود. می توانید از چراغ های حسگر استفاده کنید تا به طور خودکار هنگامی که در کمد باز می شود، روشن شود.

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی زیر تخت

نورپردازی زیر تخت زیاد رایج نیست و تاکنون بیشتر به منزله زیبایی دکوراسیون انجام شده است. اما آیا می دانستید نورپردازی زیر تخت به ویژه در اتاق خواب بچه ها یا سالمندان، خطر آسیب دیدن در اثر سقوط را کاهش می دهد؟ بنابراین، نورپردازی زیر وسایل، بیشتر جنبه کاربردی دارد تا زیبایی.

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی برای انجام کار

بسیاری از افراد، فضای جداگانه ای برای ایجاد یک دفتر کار خانگی ندارند و اغلب اوقات، یک گوشه اتاق تبدیل می شود به دفتر کار خانگی کوچک. با رشد فرهنگ دورکاری و آوردن کار به خانه، یک دفتر کار خانگی کوچک، بخش مهمی از هر خانه است.

نورپردازی اتاق خواب

در چنین موقعیتی، چراغ مطالعه به تنهایی کافی نیست. از وجود وسایل روشنایی دیواری و سقفی و وجود نور طبیعی اطمینان حاصل کنید، چرا که نور ضعیف انرژی را کاهش داده و توانایی شما را برای کار کردن تحت تأثیر قرار می دهد.

ایده های نورپردازی اتاق خواب به منظور تزئین

چراغ های آویز، لوستر، وسایل روشنایی دیواری یا سقفی تزئینی، به عنوان نقطه کانونی در اتاق خواب عمل می کند. در یک اتاق خواب بزرگ، چراغ های آویز می توانند نمای خوبی داشته باشند. اگر اگر ناحیه برای نشستن در اتاق خواب شما وجود دارد، به چراغ های آویز توجه داشته باشید. همچنین می توانید از یک فرش برای متصل نمودن این عناصر به همدیگر استفاده کرده و جلوه شیک و زیبایی به فضا ببخشید.

نورپردازی اتاق خواب

این ایده ها را در اتاق خوابتان به کار بگیرید و از فضای دلنشین اتاق خواب لذت ببرید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.