نوسانات بازار به رشد اندک سکه ها ختم شد

0
به گزارش Consbank، به نقل از باشگاه خبرنگاران، در روز شنبه ی گذشته بازار سکه با افت طلای جهانی و سقوط اونس به کانال ۱۲۲۰ دلاری همراهی کرد و حتی افزایش جزئی دلار نیز نتوانست پوششی بر افت قیمتها در بازار سکه باشد و بهای سکه بهار آزادی به کانال ۹۲۰ هزار تومان وارد شد.

بازار سکه در روز یکشنبه با وجود تعطیلی بازارهای جهانی طلا در شوک قیمتی اونس و افت دلار داخل کاهش یافت و در کانال ۹۲۰ هزار تومانی بازهم پایین تر رفت و بر بهای ۹۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت و این در حالی است که از اواخر بهمن ماه سال گذشته این سکه ی با ارزش این کانال قیمتی را تجربه نکرده بود.

در روز یکشنبه بین فروشندگان در مورد نرخ سکه توافقی وجود نداشت و برخی از فعالان از ترس افت بیشتر قیمتها معامله ای را انجام نمی دادند.

در روز دوشنبه افزایش همزمان بهای اونس در بازارهای جهانی و نرخ دلار در بازار داخل موجب تقویت سکه های طلایی و رشد ۶ هزار تومانی سکه طرح امامی شد و این در حالی است که اکثر فعالان این بازار منتظر تداوم افزایش قیمتها بودند.

فراز و فرود قیمتی دلار در روز سه شنبه و ثبت بهای ۳۱۹۰ تومان که نسبت به روز گذشته ۹ تومان کاهش داشت در کنار رشد نسبی اونس جهانی واکنشهای متفاوتی را در بازار سکه ایجاد کرد، بطوریکه سکه طرح امای و سکه ۱ گرمی بدون تغییر و سایر سکه افزایش قیمت را تجربه کرد.

در روز چهارشنبه عبور دلار از سطح ۳۲۰۰ تومان و کسب بهای ۳۲۱۳ تومان همزمان با رشد اندک اونس جهانی سبب شد تا بازار سکه افزایش قیمت ها را تجربه کند و ۷۳۰۰ تومان به بهای سکه بهار آزادی بیافزاید.

اما در روز پنج شنبه بازار سکه تحت تأثیر ریزش طلای جهانی ۹۱۰۰ تومان از سکه طرح امامی کاست که افت نسبی دلار داخل نیز در این امر بی تأثیر نبود.

گفتنی است، قیمت انواع سکه درهفته گذشته مطابق جدول زیر بود.

سکه طرح


قدیم

سکه طرح


امامی

نیم
سکه

ربع
سکه

سکه ۱ گرمی

شنبه

۹۲۷ هزار تومان

۹۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان

۴۶۶ هزار تومان

۲۶۰ هزار تومان

۱۶۸ هزار تومان

یکشنبه

۹۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان

۹۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان

۴۶۵ هزار تومان

۲۶۰ هزار تومان

۱۶۸ هزار تومان

دوشنبه

۹۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان

۹۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان

۴۶۷ هزار تومان

۲۶۳ هزار تومان

۱۷۰ هزار تومان

سه شنبه

۹۳۱ هزار تومان

۹۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان

۴۷۰ هزار تومان

۲۶۵ هزار تومان

۱۷۰ هزار تومان

چهارشنبه

۹۳۷ هزار و ۸۰۰ تومان

۹۳۷ هزار و ۸۰۰ تومان

۴۷۳ هزار تومان

۲۷۰ هزار تومان

۱۷۲ هزار تومان

پنج شنبه

۹۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان

۹۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان

۴۶۹ هزار تومان

۲۶۵ هزار تومان

۱۷۰ هزار تومان

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.