نگرانی رییس صندوق بین المللی پول ازحباب مسکن در کشورهای درحال توسعه

0

رییس صندوق بین المللی پول تاکید کرد در شرایط کنونی هیچ خظری دلار آمریکا را تهدید نمی کند و مهمترین چالش و نگرانی در اقتصاد جهانی ، حباب بخش مسکن در کشورهای درحال توسعه و نوظهور است.
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، دومینیک استراس کان که در حاشیه نشست کنفدراسیون صنایع انگلیس سخن می گفت ، تصریح کرد ، علی رغم افزایش بدهی و کسری بیودجه در آمریکا ، انگلیس و سایر اقتصادهای توسعه یافته ، من فکر نمی کنم دلار آمریکا با تهدید و خطر جدی روبرو شود . من معتقد نیستم که اعتماد نسبت به دلار آمریکا به این زودی از بین برود . شاخص دلار در برابر ارزیهای معتبر بین المللی از ۵ مارس تا کنون ۱۶ درصد کاهش داشته است .
فدرال رزرو آمرکیا قصد دارد برای مدت زمان نامعلومی نرخ بهره بانکی را در حد صفر درصد نگه دارد . نوریل روبینی استاد دانشگاه نیویورک تاکید کرد ، تشکیل حباب در بخش مسکن و دارایی کشورهای در حال توسعه و نوظهور اقثتصاد جهان را تهدید می کند . ما مشکلات و چالشهای جدیدی داریم .
استراس کان نیز گفت ، باید از تشکیل حباب قیمتی جدید در بازار مسکن و دارایی کشورهای در حال توسعه و نوظهور جلوگیری کنیم . موج ورود سرمایه به کشورهای در حال توسعه خطر تشکیل این حباب را افزایش داده است . کشورهای در حال توسعه باید با اتخاذ سیاستهای مناسب ، نقدینگی مازاد حاصل از ورود سرمایه های خارجی را جذب کنند . شاخص ام اس سی آی آسیا پاسیفیک نیز از ابتدای امسال تا کنون ۲۷ درصد و از نهم مارس تا کنون ۷۰ درصد افزایش داشته است .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.