نگرانی رییس صندوق بین المللی پول ازحباب مسکن در کشورهای درحال توسعه

0

رییس صندوق بین المللی پول تاکید کرد در شرایط کنونی هیچ خظری دلار آمریکا را تهدید نمی کند و مهمترین چالش و نگرانی در اقتصاد جهانی ، حباب بخش مسکن در کشورهای درحال توسعه و نوظهور است.
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، دومینیک استراس کان که در حاشیه نشست کنفدراسیون صنایع انگلیس سخن می گفت ، تصریح کرد ، علی رغم افزایش بدهی و کسری بیودجه در آمریکا ، انگلیس و سایر اقتصادهای توسعه یافته ، من فکر نمی کنم دلار آمریکا با تهدید و خطر جدی روبرو شود . من معتقد نیستم که اعتماد نسبت به دلار آمریکا به این زودی از بین برود . شاخص دلار در برابر ارزیهای معتبر بین المللی از ۵ مارس تا کنون ۱۶ درصد کاهش داشته است .
فدرال رزرو آمرکیا قصد دارد برای مدت زمان نامعلومی نرخ بهره بانکی را در حد صفر درصد نگه دارد . نوریل روبینی استاد دانشگاه نیویورک تاکید کرد ، تشکیل حباب در بخش مسکن و دارایی کشورهای در حال توسعه و نوظهور اقثتصاد جهان را تهدید می کند . ما مشکلات و چالشهای جدیدی داریم .
استراس کان نیز گفت ، باید از تشکیل حباب قیمتی جدید در بازار مسکن و دارایی کشورهای در حال توسعه و نوظهور جلوگیری کنیم . موج ورود سرمایه به کشورهای در حال توسعه خطر تشکیل این حباب را افزایش داده است . کشورهای در حال توسعه باید با اتخاذ سیاستهای مناسب ، نقدینگی مازاد حاصل از ورود سرمایه های خارجی را جذب کنند . شاخص ام اس سی آی آسیا پاسیفیک نیز از ابتدای امسال تا کنون ۲۷ درصد و از نهم مارس تا کنون ۷۰ درصد افزایش داشته است .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.