نگران جهش قیمت مسکن نیستم

0

با رصد کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات به صورت مداوم و طی روزهای گذشته، پیش‌بینی می‌شود که بازار مسکن، بازاری آرام است و جهش قیمت نخواهد داشت.
محمد صادق مفتح، معاون وزیر بازرگانی درباره وضعیت بازار مسکن در ماه‌های آتی به مهر گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون بخش اعظمی از معاملات مسکن در سامانه ثبت املاک و مستغلات ثبت می‌شود، نگران تغییر قیمت شدید در آینده‌ای نزدیک در بازار مسکن نیستیم.
وی در خصوص پایان دوران رکود در بسیاری از کشورهای دنیا تصریح کرد: بر مبنای شرایط اقتصادی کشور و لحاظ کردن عواملی همچون اوضاع تولید، نرخ پایه پولی و نرخ بیکاری به نظر می‌رسد بتوان اوضاع بازار مسکن را پیش‌بینی کرد؛ ضمن اینکه در کنار آن، به منحنی دوره‌های رونق و رکود مسکن نیز می‌توان برای تحلیل وضعیت آینده بخش مسکن تکیه کرد.
به گفته مفتح، پیش‌بینی خبرگان بازار مسکن این است که حداقل تا پایان سال، افزایش قیمتی در این بخش مشاهده نشود.
وی تاکید کرد: وزارت بازرگانی به عنوان متولی تنظیم بازار مسکن و مسوول سامانه ثبت املاک و مستغلات، در حال حاضر ۶۰ درصد از بازار مسکن را تحت‌کنترل دارد.
مفتح خواستار تشکیل کمیته بررسی نحوه همکاری سامانه ثبت املاک و مستغلات و کد رهگیری با سازمان ثبت اسناد شد و گفت: البته وزارت بازرگانی این آمادگی را دارد که پرونده رهگیری معاملات مسکن را به صورت کامل به سازمان ثبت اسناد و املاک واگذار کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.