نگه داشتن بخش مسکن در حالت رکود افتخار نیست

0

نمی‌توان با قاطعیت گفت که قیمت مسکن در سال آینده افزایش می‌یابد یا نمی‌یابد و نگه داشتن بخش مسکن در حالت رکود افتخار نیست.
به گزارش consbank به نقل از فارس ، علیرضا سرحدی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مهندسان صنعت ساختمان در پاسخ به اینکه وزیر مسکن با قاطعیت اعلام کرده که سال آینده قیمت مسکن افزایش نمی یابد اظهار داشت: نمی‌توان پذیرفت که با قطعیت قیمت مسکن سال آینده افزایش نمی‌یابد، بنابراین باید از وزیر مسکن سوال کرد که دلایل ایشان برای این پیش بینی با قطعیت چه بوده است.
وی ادامه داد: نه تنها در مورد بخش مسکن بلکه نسبت به سایر بخش‌های اقتصادی دیگر نیز نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت که در آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.
سرحدی با بیان اینکه در دو سال گذشته رکود بازار مسکن موجب کاهش قیمت مسکن شده است گفت: قیمت‌های جهانی فولاد، آهن و مصالح ساختمانی در طی چند روز گذشته افزایش داشته است بنابراین اگر ساخت و ساز در سال آینده بخواهد در کشور رونق گیرد مطمئنا از این افزایش قیمت جهانی فولاد، آهن و سایر مصالح ساختمانی تاثیر خواهد گرفت.
کارشناس اقتصادی مسکن تاکید کرد: اگر ساخت و ساز در سال آینده رونق نداشته باشد پس افزایش و یا کاهش قیمت مسکن بی‌معنی است.
سرحدی گفت: هر سال نرخ تورم افزایش می‌یابد و بر اساس این نرخ تورم نرخ نهاده‌های تولید مسکن و دستمزدهای کارگران افزایش می‌یابد بنابراین با توجه به این مسائل طبیعتا هزینه تمام شده تولید مسکن نیز تقویت می‌شود.
وی افزود: پس طبیعی است که قیمت مسکن در سال آینده حداقل مطابق با نرخ تورم هماهنگ شود.
سرحدی تصریح کرد: نگه داشتن بخش مسکن و به خصوص بازار مسکن در رکود افتخار نیست و یک بیماری است چرا که بخش مسکن موتور محرکه اقتصادی بوده و بیش از ۳۰۰ شغل مستقیم ایجاد می‌کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.