نیمکت های بتنی ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

0
نیمکت های بتنی

طراحان Studio 7.5 با همکاری کارشناسان پرینت سه بعدی XtreeE، مجموعه ای از نیمکت های بتنی را با یک طرح بافته شده، با استفاده از پرینت سه بعدی خلق کرده اند.

این سه نیمکت که برای فضای بیرون طراحی شده اند، با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات XtreeE چاپ شده اند که شامل یک ربات با قابلیت چاپ سه بعدی و دارای شش محور می باشد که می تواند بتن و رس را با دقت بسیار بالا چاپ کند.

نیمکت های بتنی

پیش از این، Studio 7.5 روی چاپ سه بعدی مواد دیگر در پروژه های قبلی کار کرده است، اما هرگز چاپ سه بعدی بتن را انجام نداده است، در حالی که XtreeE به طور گسترده ای با این ماده کار کرده است.

بتن در لایه های متناوب توسط سر ربات چاپ می شود و این لایه ها با یک موج نوسان آرام به گونه ای ساخته می شوند که الگوی بافته شده ای را ایجاد می کند.

نیمکت های بتنی

نیمکت های حاصل از پرینت سه بعدی در مقایسه با نیمکت هایی که به وسیله قالب ساخته می شوند، حداقل میزان بتن را احتیاج دارند و همچنین میزان انتشار کربن نیز کاهش می یابد.

نیمکت های بتنی

این نیمکت ها بسیار سبک تر از نیمکت هایی هستند که به روش عادی ساخته می شوند و همچنین الگوی بافته روی سطح آنها، نقش مهمی در زیبایی آنها دارد.

به گفته طراحان، الگوی بافته شده به طور خاص برای نیمکت های بتنی طراحی شده است و پیش از این مورد استفاده قرار نگرفته بوده. از زمان ساخت این نیمکت ها، این مواد توسط دیگر هنرمندان و شرکت هایی که با XtreeE کار می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد.

نیمکت های بتنی

این نیمکت های بتنی بخشی از مجموعه مبلمان خیابانی ارائه شده توسط  Studio 7.5 می باشند که به علت رابطه طولانی با برند Herman Miller، مشهور شده است. این نیمکت ها به صورت سفارشی ساخته شده اند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.