هتل مدور به عنوان اولین هتل با انرژی مثبت در قطب شمال

0

 

شرکت طراحی Snohetta، اولین ساختمان را در یک منطقه شمالی بر طبق استاندارد ساخت و ساز با انرژی مثبت ساخته است. این هتل مدور مصرف انرژی را در مقایسه با یک هتل سنتی به اندازه ۸۵ درصد کاهش داده و انرژی خود را تولید خواهد کرد. هتل مدور با ایجاد حوزه دید ۳۶۰ درجه از رودخانه یخی Svartisen و طبیعت قطب شمال می باشد.

این هتل در نروژ شمالی نزدیک رودخانه Svartisen ساخته خواهد شد. طراحی این هتل الهام گرفته از fiskehjell و rorbu می باشد. fiskehjell نوعی ساختار چوبی به شکل A می باشد که برای خشک کردن ماهی مورد استفاده قرار  می گیرد و rurbo نوعی خانه سنتی فصلی می باشد که توسط ماهیگیران در منطقه ماهیگیری ساخته می شده است.

هتل مدور

الهام از rorbu در ساختار هتل دیده می شود که از پایه های چوبی ضدآبی ساخته شده است که چندین متر زیر سطح fjord ساخته شده اند. این پایه ها این اطمینان را حاصل می کند که کمترین تاثیر را بر محیط  اطراف خواهد گذاشت.

هتل مدور

اتاق های هتل، رستوران ها به گونه ای ساخته شده اند که حداکثر استفاده از نور خورشید را در طول روز ببرند. نمای هتل مانند یک محافظ در برابر گرمای تابستان می باشد، در حالی که پنجره های بزرگ در ماههای زمستان حداکثر نور خورشید را به داخل اتاق هدایت می کنند. این ساختار سبب می شود میزان نیاز به وسیله خنک کننده در تابستان و همچنین وسیله گرمایی در زمستان کاهش یابد. سقف هتل از پنل های خورشیدی نروژی پوشانده شده که قابلیت استفاده از انرژی خورشید را فراهم ساخته است.

 

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.