هشدار نسبت به افزایش قیمت مسکن در صورت رشد مالیات

0

طرح افزایش مالیات خرید و فروش مسکن در تهران هنوز نظر اعضای شورای شهر به عنوان یکی از ارکان تصمیم‌گیر را جلب نکرده است. رییس شورای شهر تهران دیروز در جریان بررسی پیشنهاد وزارت اقتصاد برای افزایش نرخ پایه مالیات نقل‌وانتقال مسکن، تبعات اجرای این پیشنهاد را وحشتناک شدن قیمت مسکن در تهران عنوان کرد.
به گزارش دنیای اقتصاد، پیشنهاد افزایش مالیات خرید مسکن در تهران باید حداکثر تا ۱۵ بهمن‌ماه سال‌جاری به تصویب برسد که برای این مصوبه موافقت اعضای شورای شهر ضروری است. به گزارش دنیای اقتصاد، دیروز رسول خادم، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورا در جریان بررسی لایحه اخذ عوارض نقل‌وانتقال اموال غیر منقول در شهر تهران با بیان اینکه در بخش ارزش معاملاتی املاک فاصله زیادی تا قیمت‌های واقعی وجود دارد، گفت: وزارت اقتصاد و دارایی از نقل‌وانتقال املاک تهران عوارض گرفته، ولی آن را برای تهران خرج نمی‌کند.
وی تصریح کرد: ۵ درصدی که هم‌اکنون دولت به عنوان مالیات نقل‌وانتقال ملک می‌گیرد، حق شهر است و باید محکم بایستیم تا حق شهر را برگردانیم. رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در ادامه یادآور شد: متاسفانه بسیاری از اقداماتی که در حوزه عوارض شهری به حساب می‌آید توسط وزارت اقتصاد و دارایی محاسبه می‌شود. حبیب کاشانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز در این باره گفت: دوستان نگران هستند که مردم هم به دولت و هم به شهرداری عوارضی را برای نقل‌وانتقال دهند که این موضوع باعث فشار به مردم خواهد بود.
حمزه شکیب، رییس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه عوارضی که در شهر وضع می‌کنیم باعث فشار به برخی از اقشار مردم می‌شود، تصریح کرد: باید جلوی وضع عوارض جدید محکم بایستیم تا فشار مضاعفی به مردم تحمیل نشود. خسرو دانشجو، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز بعد از اظهارات شکیب اظهار داشت: با این روند که کمیسیون ماده ۶۴ در پیش گرفته است میزان مالیات و افزایش ‌آن اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: اگر این لایحه تا ۱۵ بهمن به تصویب نرسد می‌توانیم از طریق مکانیزم شورای عالی استان‌ها موضوعات را پیگیری کنیم و با این روند که کمیسیون ماده ۶۴ در پیش گرفته است میزان مالیات و افزایش ‌آن اجتناب‌ناپذیر خواهد داشت. مهدی چمران، رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره این موضوع گفت: آنچه که هم‌اکنون در کتابچه ارزش معاملاتی محاسبه شده بر اساس دفترچه معاملاتی نیست و آقایان عرصه را می‌گیرند و با ضرب و تقسیم‌هایی که انجام می‌دهند میزان مالیات را افزایش می‌دهند و اگر هر سال مالیات ۲۵ درصد افزایش پیدا کند، قیمت‌ها وحشتناک می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.