هشدار نسبت به عواقب حذف یارانه‌ها در بخش مسکن

0

نبود سود معقول، بالا بودن ریسک در این بخش طی دو سال گذشته و رکود بی‌سابقه، بسیاری از تولیدکنندگان واقعی را از این بخش رانده است.
رییس هیات مدیره انجمن مهندسان شهرسازی کشور با هشدار نسبت به عواقب حذف یارانه‌ها در بخش مسکن گفت: بخش مسکن با گرانی مصالح و تورم بی‌سابقه همراه با رکود در اوایل سال آینده مواجه می‌شود.
علی نوذرپور در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان واقعی مسکن از این بخش خارج شده‌اند، گفت: حذف یارانه‌ها منجر به گران شدن مصالح ساختمانی و به تبعه آن گران شدن تولید مسکن خواهد شد و در صورت نبود راهکار مناسب از سوی دولت، تورم بی‌سابقه‌ای همراه با رکود در این بخش در اوایل سال آینده شاهد خواهیم بود.
رییس هیات مدیره انجمن مهندسان شهرسازی کشور با اشاره به تداوم کاهش ساخت وساز، گفت: این امر باعث ایجاد کمبود مسکن و کاهش عرضه از یک سو و افزایش تقاضا و انباشت آن از سوی دیگر خواهد شد و همین امر باعث افزایش قیمت مسکن در اوایل سال آینده می‌شود.
نوذرپور با اشاره به حمایت سازمان عمران و بهسازی شهری وزارت مسکن از انبوه‌سازان با ارایه تسهیلات ویژه گفت: این تسهیلات زمانی میسر واقع خواهد شد و مشارکت انبوه‌سازان را به وجد می‌آورد که در دفاتر محلی کلان شهرها در بافت‌های فرسوده، متخصصان جامعه‌شناسی برای جلب مشارکت مردم و همچنین تشکیلات مناسب ایجاد شده باشد.
وی تصریح کرد: بدون جلب مشارکت مردم و تشکیلات منسجم و قوی نمی‌توان انبوه‌سازان را ترغیب به ساخت‌و ساز در بافت‌های فرسوده کرد.
به گفته نوذرپور، تسهیلات ارایه شده تنها می‌تواند بخش کوچکی از بافت‌های فرسوده در کلان شهرها را در صورت اجرای صحیح آن احیا و بازسازی کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.